Standa

Nejlepší poměr cena/kvalita:

Philips Series 7000 BT7510/15

Zastřihovače vlasů s odsáváním jsou v poslední době stále populárnější. Vakuová technologie u strojků na vousy je poměrně nová a pořád je v tomto ohledu “ve vývoji”.

Nicméně na českém trhu máme už pár celkem zdařilých modelů, kterým se nyní blíže podíváme na zoubek.

Níže vám představujeme test strojků na vousy s odsáváním, kde budete moci si o každém modelu udělat představu na základě uživatelských recenzí.

Test zastřihovačů vousů s odsáváním

Philips BT7510/15

Philips Series 7000 BT7510/15

Popis

Zastřihovač vousů s odsáváním Philips BT7510/15 je dalším modelem z série 7000, který nabídne skvělé uživatelsky přívětivé vlastnosti.

Jedná se o levnější variantu modelu s označením Philips BT7520/15, nicméně strojek si získal nesmírně pozitivní uživatelská hodnocení.

Přístroj je vyzbrojen celokovovými čepelemi, které jsou samoostřící a nevyžadují mazání. Díky tomu jsou v podstatě “bezúdržbové”, což určitě zastřihovači získá další oddané a spokojené uživatele.

Celý komentář

Celou stříhací jednotku lze od strojku odpojit a opláchnout pod kohoutkem. 

Součástí balení je také úzký nástavec pro detailní zastřihování, ke kterému navíc dostaneme nástavec. Ten po nasazení na detailní koncovku nastaví délku zastřihování na 3 mm.

Když už se bavíme o příslušenství, tak pojďme zmínit i látkové cestovní pouzdro, do kterého si zastřihovač a veškeré další vybavení uschováme.

Pojďme se ale vrátit k samotnému trojku. délku zastřižení si nastavíme pomocí nastavitelného kolečka z rukojeti přístroje. rozsah možných délek je 0,5 až 10 mm  S krokem nastavení 0,5 mm.

Celkem tak můžeme si vybrat z 20 různých délek. Tento rozsah napovídá, že strojek bude ideální pro péči o strniště a krátký plnovous.

Tímto jsme se dostali k možnostem napájení.

Zastřihovač lze používat jak v síťovém, tak i bezdrátovém režimu.

Plné nabití trvá jednu hodinu a zásobí akumulátor energií na dalších 100 minut samostatné práce.

Navíc Philips BT7510/15  je vybaven funkcí rychlonabíjení, díky které vybitý strojek stačí nechat nabíjet 5 minut, aby získal dostatek energie pro dokončení stříhání.

Remington MB6850 Vacuum

Remington MB6850 Vacuum

Popis

Strojek na vousy Remington MB6850 je docela úspěšným nástupcem populárního modelu  Remington MB6550.

Oproti staršímu bratru má už vychytané mouchy, které způsobovaly některé kritické recenze.

Jednalo se zejména o efektivitu odsávání odstřižených vousů, která je u tohoto Remingtonu MB6850 Vacuum znatelně lepší.

Ale všechno hezky popořádku.

Začneme čepelemi, které jsou zhotoveny z nerezové oceli a pohyblivý břit je navíc potažen vrstvou titanu pro ještě déle trvající ostrost.

Celý komentář

V balení najdeme 2 čepele. Jedna klasická pro zastřihování vousů, druhá úzká pro doladění detailů. I ta užší koncovka má zabudovaný otvor pro odsávání zbytků vousů.

Rozmezí délek, které dosáhneme pomocí Remingtonu MB6850 je 2-18 mm a požadované nastavení provádíme pomocí jednoho posuvného hřebene.

Navíc zvolená délka se uzamkne, abychom si během zastřihování nechtěně nezměnili zvolenoé nastavení.

Vakuová komora lze jednoduše od strojku odpojit, otevřít a vyčistit.

Tento zastřihovač nabídne práci s kabelem i bez něj. Je osazen Lithium-iontovou baterií, která k plnému nabití potřebuje 2 hodiny, aby pak umožnila samostatný provoz po dobu 60 minut.

Sada obsahuje i cestovní pouzdro pro uložení strojku a celého příslušenství.

Philips BT7520/15

Philips Series 7000 BT7520/15

Popis

Philips BT7520/15 je další strojek na vousy s odsáváním od předního výrobce. Oproti starším modelům dokáže vyvinout až o polovinu silnější průtok vzduchu a tak výrazně zlepšil výkon vakuového systému, který nyní zachytí až 90% ustřihnutých vlasů a chloupků.

Celokovové čepele jsou samoostřící, proto vydrží ostré nejen po celou dobu životnosti strojku, ale i v dalších letech.

Navíc břity není třeba mazat a celou stříhací jednotku lze odejmout a opláchnout pod kohoutkem.

Celý komentář

Zastřihovač vousů Philips BT7520/15 nabídne celkem 20 nastavení délky od 0,5 do 10 mm.

Mezi jednotlivými délkami je rozestup 0,5 mm a vše si pohodlně nastavíme pomocí 1 nastavitelného hřebene.

Požadovanou délku si nastavíte pomocí otáčecího kolečka a zvolené nastavení se automaticky uzamkne.

Také možnosti napájení jsou v tomto strojku vyřešeny velice dobře, jelikož strojek lze používat jak v kabelovém, tak i bezdrátovém režimu.

Plné nabití trvá pouze 1 hodinu a následovná doba bezdrátového provozu čivní až 100 minut.

Pokud Vám během stříhání začne docházet energie v akumulátoru, můžete nechat strojek nabíjet 5 minut a přístroj získá dostatek energie pro dokončení holení.

Rowenta TN4800

Rowenta TN4800 s vakuovým systémem pro precizní zastřižení bez nepořádku

Uložit

Než se pustíme do podrobnějšího popisu modelu Rowenta Airforce Precision TN4800F0, musíme podotknout, že na základě mnohých uživatelských recenzí, je tento strojek ideální pro pravidelné udržování “třídenního strniště (asi 3mm)”.

Většina negativních hodnocení se týkala úpravy delších vousů. V těchto situacích hláslili uživatelé následující problémy:

 • “Každým pohybem získáte různou délku vousů” – při snaze dosáhmout délky vousů nad 4mm, je obtížné rovnoměrné zastřižení na všech místech – pro přesné zastřižení musíte celu dobu strojek udržovat přesně kolmo k tváři, což není jednoduché
 • pokud budete upravovat delší vousy, zásobník se poměrně rychle zaplní a tak budete nuceni i 2-krát vyprazdňovat
 • pokud budete znatelně zkracovat delší vousy, strojek má problémy nasát všechny – ve výsledku účinnost sací jednotky může klesnout z 80-90% na nějakých 50%.

Pokud váš styl je maximálně 3mm třídenní strniště, bude pro vás Rowenta Airforce Precision TN4800F0 jednou z možností, se kterými budete spokojeni.

Zastřihovač vousů s odsáváním Rowenta TN4800F0 je vybaven střihací jednotkou, kde povrch pohyblivé čepele je potažen titanem. Titan, který je 3-krát tvrdší než nerezová ocel, a tak účinně chrání původní ostrost čepele.

Na výběr máte 20 možností délky zastřihování (od 0,5mm do 10mm) s krokem 0,5mm.

Vestavěná vakuová technika účinně odstává odstřižené chloupky – výrobce uvádí, že jich zachytí až 90%. Potvrzují to recenze uživatelů, kteří upravovali své třídenní strniště.

Velice s mi líbí napájení. Tento model je vybaven Li-Ion baterií, která nemá „paměťový efekt“ (dvakrát delší životnost než baterie NiMH), navíc déle vydrží nabitá.

Jednou z výhod zastřihovačů s nabíjecím akumulátorem je nižší váha a nepřítomnost kabelu, což usnadňuje manipulaci.

Na přední straně strojku se nachází čitelný displej, který vás informuje o stavu baterie. Ukazuje kolik času ještě zbývá do úplného vybití – 45 min., 30 min. a 15 min.

I když není možné Rowentu TN4800F0 používat během napájení, díky dlouhé výdrži baterie je tento strojek ideálním řešením na cesty.

Philips BT7210/15

Uložit

Tento model je prozatím nejlépe hodnoceným vakuovým zastřihovačem vousů na českém trhu. Průměrně je s ním spokojených (a doporučuje jej jiným) asi 90% uživatelů.

Co se týče základních parametrů, tak je Philips BT7210/15 celkem zdařilý produkt. Odolné břity z nerezové oceli a 20 možností volby délky zastřižení.

Obsah balení

Vynikající jsou i možnosti napájení. Plný cyklus nabíjení trvá pouze 1 hodinu – pak strojek vydrží pracovat bez kabelu až 75 minut. Navíc jej můžete používat i během nabíjení.

Určitě vás zajímá, jak účinný je reálně odsavač odstřihnutých vousů. Uživatelé v recenzích zmiňují různá čísla, převažují ale hodnoty kolem 80%.

Každopádně strojek odsává většinu chloupků, což znatelně omezí nepořádek v koupelně.

Co ještě o tomto zastřihovači vousů s odsáváním říkají samotní uživatelé? Kromě toho, co jsme už zmínili před chvíli, chválí si také:

 • nizkou hlučnost
 • je lehký
 • nabitá baterie dlouho vydrží
 • perfektně stříhá – skvěle oholí i delší vousy
 • dvě hlavice (širší a užší) – jdou jednoduše opláchnout pod vodou

Video recenze zastřihovače Philips BT7210/15

Určitě najdou se u tohoto modelu i nějaké ty mouchy. Někteří uživatelé čekali jednodušší čištění. Tady mysleli hlavně vyprázdnění komory na vousy. Některým přišlo čištění vnitřku trošku náročnější.

Pár uživatelů zmínilo také to, že tento zastřihovač vousů není vodotěsný nebo neukazuje kolik zbývá baterie, nicméně nejsou to nijak velké nevýhody.

Celkově je Philips BT7210/15 velice povedeným zastřihovačem vousů s odsáváním, co dokazují převládající velmi kladné recenze uživatelů.

Pokud zvažujete pořízení tohoto typu strojku na vousy, určitě zařaďte tento model na svůj seznam “podezřelých” 🙂

Remington PG 6070

zastřihovací sada Remington PG 6070 Vacuum 5v1

Uložit

Osobní zastřihovací sada Remington PG 6070

Na druhém místě představujeme zastřihovcí sadu Remington Vacuum 5in1 Grooming Kit PG 6070.

Je to víceúčelné zařízení s jehož pomocí zastřihnete nejen vousy, ale i vlasy a chloupky po celém těle.

K těmto účelům je sada vybavena celkem 5 hlavicemi:

3 vakuové přídavné hlavy:

 • detailní zastřihovač pro dokonalé zastřižení (0.4 mm)
 • široký zastřihovač pro ostré linie (šířka 32 mm)
 • nosní a ušní zastřihovač

2 běžné přídavné hlavy:

 • holicí hlava
 • vertikální zastřihovač na tělo

Obsah balení

Všechny hlavice jsou omyvatelné pod vodou, což znatelně urychluje a zjednodušuje údržbu.

Uživatelé ve svých recenzích Remingtonu PG6070 většinou si pochvaluji účinnost vakuového systému. Menší nepořádek v koupelně znamená méně uklízení.

Všechny tři vakuové přídavné hlavy (to znamená všechny se stříhacími čepelemi) jsou vybaveny břity potaženými vrstvou titanu. Navíc jsou čepele samoostřící.

Někteří výrobci uvádí, že čepele s povrchem z titanu jsou 3-krát ostřejší a odolnější než čepele z ocele.

Zastřihovač s odsávacím systémem Remington PG 6070 je dobíjecí a je vybaven lithiovou baterii (nemá “paměťový efekt”).

Plné nabití baterie trvá asi 4 hodiny – pak je strojek schopen až 60 minut nepřetržitého provozu.

Možnost používání strojku bez kabelu navíc velice usnadňuje manipulaci.

Celou sadu si můžete elegantně uložit do dodávaného stojánku. Navíc na cesty si vše sbalite do přiloženého cestovního pouzdra.

Remington MB6550


zastřihovač vousů s vakuovou technologii Remington MB6550

Uložit

Zastřihovač vousů Remington MB6550

Zastřihovač s odsávacím systémem Remington MB6550 je poslední volbou v našem testu. Jedná se o celkem zdařilý model, kterému i přes nějaké ty nedostatky se dostává většinou kladných recenzí.

Jako většina strojků na vousy je tento model akumulátorový. Má to řadu výhod, jako například snadná manipulace během holení.

Remington MB6550 má vestavěnou lithiovou baterii, která se plně nabije za 3 – 5 hodin. Pak vydrží zhruba 60 minut provozu.

Navíc, když vám baterie dochází, na výkonu to nepoznáte.

Obsah balení

Většina uživatelů si zabudovaný systém vysávání chválí – jak jeho účinnost, tak i čištění prostoru uvnitř strojku. Jeden z uživatelů to popsal následovně:

“Konečně to nedělá nepořádek, vakuový systém funguje dostatečně. Čištění mi přijde úplně v pohodě – vycvaknout, vysypat, nasadit. To u všech nástavců.”

Primárně je to, jak uvádí výrobce, „Tvarující sada na bradku s odsavačem vousů Vacuum“. Nicméně někteří uživatelé v recenzích potvrzovali, že s ním stříhali i vlasy.

Jedním z „nedostatků“ tohoto zastřihovače je poněkud malý rozsah délek zastřižení.

První hřeben je nastavitelný a nabízí rozmezí od 2mm do 16mm s krokem 2mm. Pak máme 4 přednastavené hřebeny: 3 mm, 6 mm, 9 mm a 12 mm.

Druhým často zmiňovaným nedostatkem je ztráta ostrosti břitů a „tahání za vousy“.

Je málo pravděpodobné, že titanový povrch čepele se během pár měsíců ztupí. Podle mne skutečnou příčinu našel jeden z uživatelů:

„Po pár měsících, se strojek choval jako tupý. Škubal, prostě jsem ho již odepsal. Vyzkoušel jsem detailní rozborku stříhacího nástavce a jejda, bylo vypadlé péro na přítlak nožů.“

Myslím, že většina uživatelů si s „detailní rozborku stříhacího nástavce“ lámat hlavu nebude. Vypadá to, že pouze některé kusy tuto vadu vykazovaly.

Závěrem

Zastřihovače vousů s odsáváním jsou poměrně novým přírůstkem do rostoucí rodiny zastřihovačů vousů.

Tento krátký test je založen na uživatelských recenzích a hodnoceních. Vždy jsme brali v potaz jak kladné, tak i negativní recenze. Tímto je zaručeno, že je maximálně objektivní.

Český trh v segmentu zastřihovačů vousů s integrovaným systémem odsávání prozatím nabízí 5 – 6 modelů.

Nejpopulárnější jsou tyto 3:

Remington MB6850 Vacuum – v balení má druhou, úzkou holicí hlavici pro detailní úpavu

Philips BT7520/15 – nabídne samoostřící čepele a 20 možností volby délky zastřižení v rozmezí 0,5 – 10 mm

Rowenta TN4800 – měkká lamela obepínající nasávací otvor zajišťuje příjemné zastřižení bez podráždění i na choulostivých partiích jako je například krk a také přispívá k účinnému zachytávání odstřižených vousů.


ČTĚTE TAKÉ:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu

Jaké recenze mají zastřihovače vousů s odsáváním?
4.1
 • Cena
  (4)
 • Čepele
  (4)
 • Nastavení délky zastřižení
  (4)
 • Napájení
  (4.5)
 • Omyvatelnost
  (3)
 • Funkce a příslušenství
  (5)

Jaké jsou strojky na vousy s odsáváním?

Funkce odsávání je velice pomocná a urychluje úklid po zastřihování.

Takový zastřihovač je vybaven speciální komorou, do které během zastřihování jsou vtahovány vousy a tak nepadají na umyvadlo a všude kolem. Díky tomu koupelna zůstane čistá a nám zbývá už jen vyprázdnit komoru zastřihovače.

Tyto strojky jsou vybavený akumulátorem který umožňuje samostatnou práci.

Čepele jsou obvykle zhotoveny z nerezové oceli.

Najdou se ale i modely s čepelemi potažený vrstvou titanu.

Ten je zhruba třikrát tak tvrdý jako nerezová ocel a tak nože si déle zachovají původní ostrost.

Některé strojky od Philipsu a Remingtonu nabídnou kromě základního zastřihovače také další nástavce jako úzký zastřihovač pro modelování detailů.

Malá turbína, která pohání vysavač je opatřena otvory

Pros

Funkce odsávání zaručuje méně nepořádku v koupelně a rychlejší úklid

Jsou nabíjecí a tak umožňují samostatnou práci bez omezování pohybů

Ideální pro úpravu strniště

Cons

Nejsou vodotěsné – nelze umývat od tekoucí vodou

Nejčastěji nevhodné pro zkracování dalšího plnovousu

Zastřihovače vousů s odsáváním
od 499 Kč
ALZA.CZ