Jedním z nejlepších zastřihovačů vousů s odsáváním je Philips BT7210/15

Na obrázku vidíte v akci nejoblíbenější a proto i nejprodávanější zastřihovač vousů s odsáváním v Česku – je to model Philips BT7210/15   |   Zdroj obrázku: Philips.com

 

Zastřihovače vlasů s odsáváním jsou v poslední době stále populárnější. Vakuová technologie u strojků na vousy je poměrně nová a pořád je v tomto ohledu “ve vývoji”.

Nicméně na českém trhu máme už pár celkem zdařilých modelů, kterým se nyní blíže podíváme na zoubek.

Níže vám představujeme test strojků na vousy s odsáváním, kde budete moci si o každém modelu udělat představu na základě uživatelských recenzí.

Test zastřihovačů vousů s odsáváním

 

1. Philips BT7210/15

Uložit

Tento model je prozatím nejlépe hodnoceným vakuovým zastřihovačem vousů na českém trhu. Průměrně je s ním spokojených (a doporučuje jej jiným) asi 90% uživatelů.

Co se týče základních parametrů, tak je Philips BT7210/15 celkem zdařilý produkt. Odolné břity z nerezové oceli a 20 možností volby délky zastřižení.

Obsah balení

Vynikající jsou i možnosti napájení. Plný cyklus nabíjení trvá pouze 1 hodinu – pak strojek vydrží pracovat bez kabelu až 75 minut. Navíc jej můžete používat i během nabíjení.

Určitě vás zajímá, jak účinný je reálně odsavač odstřihnutých vousů. Uživatelé v recenzích zmiňují různá čísla, převažují ale hodnoty kolem 80%.

Každopádně strojek odsává většinu chloupků, což znatelně omezí nepořádek v koupelně.

Co ještě o tomto zastřihovači vousů s odsáváním říkají samotní uživatelé? Kromě toho, co jsme už zmínili před chvíli, chválí si také:

 • nizkou hlučnost
 • je lehký
 • nabitá baterie dlouho vydrží
 • perfektně stříhá – skvěle oholí i delší vousy
 • dvě hlavice (širší a užší) – jdou jednoduše opláchnout pod vodou

Video recenze zastřihovače Philips BT7210/15

Určitě najdou se u tohoto modelu i nějaké ty mouchy. Někteří uživatelé čekali jednodušší čištění. Tady mysleli hlavně vyprázdnění komory na vousy. Některým přišlo čištění vnitřku trošku náročnější.

Pár uživatelů zmínilo také to, že tento zastřihovač vousů není vodotěsný nebo neukazuje kolik zbývá baterie, nicméně nejsou to nijak velké nevýhody.

Celkově je Philips BT7210/15 velice povedeným zastřihovačem vousů s odsáváním, co dokazují převládající velmi kladné recenze uživatelů.

Pokud zvažujete pořízení tohoto typu strojku na vousy, určitě zařaďte tento model na svůj seznam “podezřelých” 🙂

2. Remington PG 6070

zastřihovací sada Remington PG 6070 Vacuum 5v1

Uložit

Na druhém místě představujeme zastřihovcí sadu Remington Vacuum 5in1 Grooming Kit PG 6070.

Je to víceúčelné zařízení s jehož pomocí zastřihnete nejen vousy, ale i vlasy a chloupky po celém těle.

K těmto účelům je sada vybavena celkem 5 hlavicemi:

3 vakuové přídavné hlavy:

 • detailní zastřihovač pro dokonalé zastřižení (0.4 mm)
 • široký zastřihovač pro ostré linie (šířka 32 mm)
 • nosní a ušní zastřihovač

2 běžné přídavné hlavy:

 • holicí hlava
 • vertikální zastřihovač na tělo

Obsah balení

Všechny hlavice jsou omyvatelné pod vodou, což znatelně urychluje a zjednodušuje údržbu.

Uživatelé ve svých recenzích Remingtonu PG6070 většinou si pochvaluji účinnost vakuového systému. Menší nepořádek v koupelně znamená méně uklízení.

Všechny tři vakuové přídavné hlavy (to znamená všechny se stříhacími čepelemi) jsou vybaveny břity potaženými vrstvou titanu. Navíc jsou čepele samoostřící.

Někteří výrobci uvádí, že čepele s povrchem z titanu jsou 3-krát ostřejší a odolnější než čepele z ocele.

Zastřihovač s odsávacím systémem Remington PG 6070 je dobíjecí a je vybaven lithiovou baterii (nemá “paměťový efekt”).

Plné nabití baterie trvá asi 4 hodiny – pak je strojek schopen až 60 minut nepřetržitého provozu.

Možnost používání strojku bez kabelu navíc velice usnadňuje manipulaci.

Celou sadu si můžete elegantně uložit do dodávaného stojánku. Navíc na cesty si vše sbalite do přiloženého cestovního pouzdra.

3. Rowenta TN4800

Rowenta TN4800 s vakuovým systémem pro precizní zastřižení bez nepořádku

Uložit

Než se pustíme do podrobnějšího popisu modelu Rowenta Airforce Precision TN4800F0, musíme podotknout, že na základě mnohých uživatelských recenzí, je tento strojek ideální pro pravidelné udržování “třídenního strniště (asi 3mm)”.

Většina negativních hodnocení se týkala úpravy delších vousů. V těchto situacích hláslili uživatelé následující problémy:

 • “Každým pohybem získáte různou délku vousů” – při snaze dosáhmout délky vousů nad 4mm, je obtížné rovnoměrné zastřižení na všech místech – pro přesné zastřižení musíte celu dobu strojek udržovat přesně kolmo k tváři, což není jednoduché
 • pokud budete upravovat delší vousy, zásobník se poměrně rychle zaplní a tak budete nuceni i 2-krát vyprazdňovat
 • pokud budete znatelně zkracovat delší vousy, strojek má problémy nasát všechny – ve výsledku účinnost sací jednotky může klesnout z 80-90% na nějakých 50%.

Pokud váš styl je maximálně 3mm třídenní strniště, bude pro vás Rowenta Airforce Precision TN4800F0 jednou z možností, se kterými budete spokojeni.

Zastřihovač vousů s odsáváním Rowenta TN4800F0 je vybaven střihací jednotkou, kde povrch pohyblivé čepele je potažen titanem. Titan, který je 3-krát tvrdší než nerezová ocel, a tak účinně chrání původní ostrost čepele.

Na výběr máte 20 možností délky zastřihování (od 0,5mm do 10mm) s krokem 0,5mm.

Vestavěná vakuová technika účinně odstává odstřižené chloupky – výrobce uvádí, že jich zachytí až 90%. Potvrzují to recenze uživatelů, kteří upravovali své třídenní strniště.

Velice s mi líbí napájení. Tento model je vybaven Li-Ion baterií, která nemá „paměťový efekt“ (dvakrát delší životnost než baterie NiMH), navíc déle vydrží nabitá.

Jednou z výhod zastřihovačů s nabíjecím akumulátorem je nižší váha a nepřítomnost kabelu, což usnadňuje manipulaci.

Na přední straně strojku se nachází čitelný displej, který vás informuje o stavu baterie. Ukazuje kolik času ještě zbývá do úplného vybití – 45 min., 30 min. a 15 min.

I když není možné Rowentu TN4800F0 používat během napájení, díky dlouhé výdrži baterie je tento strojek ideálním řešením na cesty.

4. Remington MB6550


zastřihovač vousů s vakuovou technologii Remington MB6550

Uložit

Zastřihovač s odsávacím systémem Remington MB6550 je poslední volbou v našem testu. Jedná se o celkem zdařilý model, kterému i přes nějaké ty nedostatky se dostává většinou kladných recenzí.

Jako většina strojků na vousy je tento model akumulátorový. Má to řadu výhod, jako například snadná manipulace během holení.

Remington MB6550 má vestavěnou lithiovou baterii, která se plně nabije za 3 – 5 hodin. Pak vydrží zhruba 60 minut provozu.

Navíc, když vám baterie dochází, na výkonu to nepoznáte.

Obsah balení

Většina uživatelů si zabudovaný systém vysávání chválí – jak jeho účinnost, tak i čištění prostoru uvnitř strojku. Jeden z uživatelů to popsal následovně:

“Konečně to nedělá nepořádek, vakuový systém funguje dostatečně. Čištění mi přijde úplně v pohodě – vycvaknout, vysypat, nasadit. To u všech nástavců.”

Primárně je to, jak uvádí výrobce, „Tvarující sada na bradku s odsavačem vousů Vacuum“. Nicméně někteří uživatelé v recenzích potvrzovali, že s ním stříhali i vlasy.

Jedním z „nedostatků“ tohoto zastřihovače je poněkud malý rozsah délek zastřižení.

První hřeben je nastavitelný a nabízí rozmezí od 2mm do 16mm s krokem 2mm. Pak máme 4 přednastavené hřebeny: 3 mm, 6 mm, 9 mm a 12 mm.

Druhým často zmiňovaným nedostatkem je ztráta ostrosti břitů a „tahání za vousy“.

Je málo pravděpodobné, že titanový povrch čepele se během pár měsíců ztupí. Podle mne skutečnou příčinu našel jeden z uživatelů:

„Po pár měsících, se strojek choval jako tupý. Škubal, prostě jsem ho již odepsal. Vyzkoušel jsem detailní rozborku stříhacího nástavce a jejda, bylo vypadlé péro na přítlak nožů.“

Myslím, že většina uživatelů si s „detailní rozborku stříhacího nástavce“ lámat hlavu nebude. Vypadá to, že pouze některé kusy tuto vadu vykazovaly.

Závěrem

Zastřihovače vousů s odsáváním jsou poměrně novým přírůstkem do rostoucí rodiny zastřihovačů vousů.

Tento krátký test je založen na uživatelských recenzích a hodnoceních. Vždy jsme brali v potaz jak kladné, tak i negativní recenze. Tímto je zaručeno, že je maximálně objektivní.

Český trh v segmentu zastřihovačů vousů s integrovaným systémem odsávání prozatím nabízí 5 – 6 modelů.

Nejpopulárnější jsou tyto 3:

Remington MB6850 Vacuum – v balení má druhou, úzkou holicí hlavici pro detailní úpavu

Philips BT7520/15 – nabídne samoostřící čepele a 20 možností volby délky zastřižení v rozmezí 0,5 – 10 mm

Rowenta TN4800 – měkká lamela obepínající nasávací otvor zajišťuje příjemné zastřižení bez podráždění i na choulostivých partiích jako je například krk a také přispívá k účinnému zachytávání odstřižených vousů.


ČTĚTE TAKÉ:

Rowenta Nomad TN1400 recenze

Rowenta Nomad TN1400 recenze

Obecně o strojku Rowenta Nomad TN1400Rowenta Nomad TN1400 je levný zastřihovač vlasů, kterému se dostává průměrných recenzí. Uživatelé si nejčastěji stěžují na ztrácení výkonu během stříhání. Jako plus zmíňují nízkou pořízovací cenu.Břity Zastřihovač je vybaven...

Remington MB4130 | RECENZE A TEST (2020)

Remington MB4130 | RECENZE A TEST (2020)

  Zajímá vás zastřihovač vousů na strniště Remington MB4130, recenze a hodnocení, jaké dostává od uživatelů? Pojďme se společně podívat, jaký je design a ergonomie, co všechno nalezneme v balení a také pro koho je tento model ideální volbou. V této recenzi se...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu