Standa
Recenze na zastřihovač vousů Philips BT7210/15 s vakuovou technologii
Zajímá vás zastřihovač vousů s odsáváním Philips BT7210/15, recenze a jeho uživatelská hodnocení? Následující řádky vám přinesou prakticky vše, co o tomto strojku potřebujete vědět. I přes svou vyšší cenu, je tento model velice populární na českém trhu. Díky zabudovanému systému odsávání je nepořádek po zastřihování omezen na minimum. Pojďme se společně podívat, co všechno od tohoto vakuového zastřihovače vousů můžete čekat a co o něm soudí uživatelé.
MODEL:   Philips BT7210/15

PRŮMĚRNÁ CENA:   1900 Kč

Provoz:   Použití s kabelem i bez kabelu
Doba nabíjení / provozu:   1 hodina nabíjení / 75 minut provozu
Typ baterie / napětí:   Lithium-iontová / automatická volba napětí 100 – 240 V

Rozsah nastavení délky / velikost kroků:   Od 0,5 do 10 mm / po 0,5mm

Čepele:   nerezová ocel, nevyžadují mazání

Údržba:   Omyvatelné jsou nástavec a odnimatelná stříhací jednotka

Záruka:   Standardně 2 roky

Produktová stránka výrobce: Philips

Výhody

 • LI-ion akumulátor – bez paměťového efektu
 • odsávání odstřižených vousů funguje docela spolehlivě
 • dlouhá výdrž baterie
 • dá se použít i na vlasy
 • netahá při holení
 • ergonomie, design a výkon

Nevýhody

 • není voděodolný
 • hůř se čistí
 • někteří uživatelé zmíňovali vyšší vibrace a hlučnost
 • poměrně vysoká cena
Philips BT7210/15 je zastřihovač vousů s integrovaným systémem odsávání a ve své kategorii patří mezi nejlepší produkty. Zapomeňte na nepořádek v koupelně, které způsobí během stříhání vaše vousy. Zastřihovač komfortně využijete na úpravu i sebemenších detailů na své tváři, a to zcela bez nepořádku. Mezi uživateli je tato vlastnost velmi chválená, ačkoliv zastřihovač nepobere celých 100 % vousů. Hodí se též na úpravu velmi krátkých vlasů.
Zastřihovač je vybaven inovativní technologií Lift & Trim, která vousy nadzvedává a vede je k nerezovým dvojitě naostřeným břitům. Rovnoměrného zastřižení tak dosáhnete i jen jedním rychlým tahem. V porovnání s běžným ostřím je toto dvojité rychlejší, šetrnější a odolnější, ideální na zastřihování silných vousů.

ALTERNATIVNÍ MODELY

Remington MB6550: recenze na zastřihovač vousů s odsáváním

Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Zajímá vás zastřihovač vousů s odsáváním Remington MB6550, recenze a všechny jeho pro a proti? ...
Součástí zastřihovače je hřeben s individuálně nastavitelnou délkou při stříhání. Na výběr máte celkem ze dvaceti různých nastavení od 0,5 do 10 mm, s regulací po 0,5 mm. Zastřihovač se snadno dostane i do obtížně přístupných částí tváře nebo krku, pomůže zvýraznit detaily a ostré linie na obličeji. Můžete ho použít také na tvarování kníru nebo kotlet. Zastřihovač vousů Philips BT7210/15 nabízí akumulátorový provoz nebo ho můžete při stříhání napájet ze sítě. Po hodinovém nabíjení získáte 75 minut provozu bez kabelu. Díky možnosti rychlé kontroly stavu baterie ho včas připojíte a nemusíte přerušovat svůj holící rituál.

Obsah balení

Po skončení holení vysypete zachycené vousy z komory zastřihovače a břity opláchnete pod tekoucí vodou. Doporučujeme také použití speciálního čistícího kartáčku, který je součástí balení a který vás zbaví posledních drobných chloupků. Čištění je trochu náročnější než u zastřihovačů bez odsávání. Výrobce na produkt poskytuje dvouletou záruku.

Philips BT7210/15 – jaké má recenze?

Níže najdete úryvky recenzí zastřihovače vousů Philips BT7210/15, se kterými se uživatelé podělili na Philips.cz, Alza.cz a Heureka.cz

Jinak můžete navštívit produktovou stránku výrobce.

3 nejlepší

Perfektní strojek, používám ho i na vlasy, dvakrát týdně s ním bez nástavce oholím celou hlavu i vousy a nabíjím ho jednou za měsíc a půl.

Jestli mě něco baví, tak je to tenhle zastřihovač. Jasně, ostatní strojky zastřihujou taky dobře, ale tenhleten navíc i fakt dobře saje.

Zástřih je krásně rovnoměrný, při použití netahá za vousy a můžu si nastavit libovolnou délku.

3 nejhorší

Největší problém jsou ale malé plastové pacičky na zajištění nástavce ve strojku. Už po par měsících používání, bez jakýhokoliv hrubého zacházení, se mi na jedné straně, přímo při holení ulomila.

Musí se často vysypávat a čistit. Výdrž hřebenu bude asi problém. Nevím, kde se dá koupit náhradní.

Nedá se vymýt vodou, není vodotěsný. Hůř se čistí, vousy zůstávají v komoře pro odsávání, je třeba použít štětečky.

Další recenze a hodnocení

Výborná, bezbolestná úprava 10 denního strniště. Odsávání vousů funguje výborně. Holení je s tímto strojkem zábava a radost. Regulace délky vousů po půl mm perfektní!

Pokud se k němu člověk chová šetrně, tak nemusí mít strach, že by se nějaká plastová část zlomila. Pobere zhruba 90% stříhaných vousů ale i to je dost na tak malý přístroj, není to přece vysavač.

Čištění je trošku horší, hlavice se sejme a může se opláchnout pod vodou, zásobník se ale musí vymést přiloženým kartáčkem, zabere to asi minutu.

No konečně na to někdo přišel – vysávání vousů je prostě pecka! Všechno hezky pěkně vyklepu a žádnej bordel v koupelce.

Navíc celej ten stříhací mechanizmus je z nerezu a vypadá, že fakt něco vydrží. Nástavec na stříhání jde adjustovat po 0,5 mm až do jednoho centimetru a balení obsahuje ještě malej speciál na zastřižení. No a dílenský zpracování je taky luxus, takže doporučuju.

Tenhle zastřihovač se povedl. Mě se líbí věc, která bude pro spoustu lidí jen detail – není potřeba ho nabíjet dopředu, ale umožňuje holení i s kabelem v zásuvce, což moje předchozí strojky neuměly. Takže přijdu do koupelny, vyndám strojek a rovnou se holím.

Nastavení výšky střihu jde celkem snadno, holek sice celý do vody nesmí, ale břity je možné umýt ve vodě, takže údržba je docela rychlá. Takže hodnotím kladně.

Při výběru nového zastřihovače jsem se nechal nalákat funkcí odsávání vousů. Musím říct, že opravdu funguje a většina vousů nekončí po umyvadle ale právě v “nádržce” strojku, který je snadno odmontovatelný.

Nepřekáží žádnej kabel, nabíjim hoďku a vydrží tak stejně. Peckový nastavení délek, co si drží a hlavně nemusim jezdit ze strany na stranu, abych oholil vše. Stačilo projet jednou a bylo (pro mě velká změna oproti minulýmu).

Philips BT7210 jsem obdržel již částečně nabitý. Ještě jsem jej dal nabíjet asi 10 minut a byl plně nabitý. Co na tomto strojku oceňuji:

 • hezký design a jednoduché nastavování délek zastřižení – také nelze nechtěně změnit délku, jak je to u některých jiných zastřihovačů
 • velice nízká hmotnost
 • opravdu tichý ve srovnání s menšími zastřihovači
 • vysávání odstřižených chloupků hodnotím celkem dobře – když se holím, tak v mém umyvadle skončí asi 10 – 20%. Myslím, že kdybych se holil pouze zdola nahoru (ne také do stran, jak to dělám), tak by výsledek odsávání byl možná ještě lepší
 • strojek má jednu LED kontrolku, která vás informuje, kdy je třeba zase nabíjet – bliká oranžově až do plného nabití, kdy začne svítit zeleně
 • zastřihuje na délku 0,5 mm, což si myslím, že je docela dobrý výsledek – určitě některé zastřihovače holí i na 0,2 mm, to ale už můžete vzít rovnou žiletku a oholit vše dohladka
 • sada obsahuje i cestovní pouzdro

Co bych zastřihovači Philips BT7210 vytkl:

 • u většího nástavce vypadají boční lišty docela křehké a náchylné ke zlomení, pokud nebudete dostatečně dávat pozor (třeba když často měníte nástavce)
 • odstřižené vousy se mi hromadily mezi nasazeným hřebenem a střihací jednotkou a tak jsem byl nucený tento prostor během stříhání čistit

Obecně hodnotím tento zastřihovač vousů jako šikovný malý strojek, který zastřihuje bez tahání za vousy.

Myslím si, že žádný muž, který si vyzkoušel zastřihovač vousů s odsáváním, jako třeba tento Philips BT7210, už nebude chtít se vrátit k modelu, který tuto funkci nemá. Proč? Protože správně navržený vakuový zastřihovač je schopen nasát naprostou většinu odstřižených vousů. To v praxi znamená hooodně menší nepořádek v koupelně. Než jsem si tento strojek pořídil, léta jsem používal jiný model také od Philipsu a byl jsem zvědav, jak to půjde s tímhle. Už můžu říci, že Philips BT7210 je můj nový favorit z několika důvodů. Zaprvé – tento holí na kratší délku – je to 0,5 mm. Není to sice 0,2 mm, které umí některé zastřihovače vousů, ale určitě je to lepší výsledek, než můj starý Philips, který zastřihuje na 1 mm. Zadruhé – tato sada obsahuje dvě vyměnitelné střihací jednotky – jedna standardní šířka pro zastřihování vousů. Druhá, užší pro detailní zastřihování, jako jsou třeba kozí bradky. Zatřetí tento zastřihovač vousů dostanete spolu s cestovním pouzdrem, které není nic extra, ale je to maličkost, která potěší. Do pouzdra se vejde jak strojek, tak příslušenství. Můj starší strojek oproti tomuto přesnější indikaci nabíjení. Ukazoval několik “sloupečků” podle toho, kolik energie ještě v akumulátoru zbývá. Model BT7210 má pouze jednu LED diodu, která svítí oranžově pokud strojek potřebuje dobít, bliká bílou barvou během nabíjení a svítí zeleně, když je plně nabitý. Doba do plného nabití je cca 60 minut a pak je strojek schopen fungovat bez kabelu asi 80 minut. Strojek můžete používat i během nabíjení, což je perfektní, když v akumulátoru zrovna dojde “šťáva”. Oproti mému původnímu zastřihovači tento nemá režim TURBO, ale vypadá, že ta jedna rychlost, kterou má je s TURBO režimem srovnatelná. Nástavec pro širší čepele funguje docela dobře, používá se pohodlně a nedráždí pokožku. Úzká detailní hlavice funguje nezávisle na nastavení délky strojku – můžete použít pouze dva pevné přídavné hřebeny 3 mm a 5 mm. U standardní hlavice, kde výšku střihu vybíráte otáčením kolečka, zvolená hodnota se podsvítí na strojku, což považuji za celkem užitečnou funkci. Co se mi méně líbí u zastřihovače vousů Philips BT7210 je způsob vyprazdňování nádobky na odstřižené vousy. Aby jste se vůbec k nádobce dostali, nejdříve musíte odstranit hlavici. Pak teprve můžete vousy vysypat a vnitřek vymést kartáčkem. Výrobce doporučuje vyprázdnění a vyčištění nádobky na vousy po každém skončeném zastřihování. Já osobně čistím jednou týdně. Philips také tvrdí, že čepele nemusíte mazat, ale z mých zkušeností s jinými zastřihovači vím, že občasné promazání olejem na šicí stroje jen prospěje, zlepší výkon a celkově je dobré pro delší životnost. Nakonec musím podotknout, že jsem velmi pozitivně překvapen výdrží baterie.

Chtěl jsem se s mou recenzí poněkud zdržet, abych měl čas na důkladné ověření všech vlastnosti, odolnosti a kvality. Chtěl jsem sám ověřit, zda to, co říkají někteří recenzenti o slabší kvalitě nástavce, je pravdou. Nyní mám zastřihovač vousů Philips BT7210 už 14 měsíců, a tak jsem se rozhodl svou recenzi konečně napsat. Zkrátka: pro mne je to perfektní strojek na vousy a nyní si už asi nedovedu představit jak bych mohl fungovat bez něj nebo jiného podobného zastřihovače vousů s odsáváním. Běžně nosím strniště o délce asi 3 až 5 milimetrů a vždy jsem doslova nenáviděl, když opět přišel čas na zkrácení vousů. Drobné vousy a vlásky létaly po celé koupelně – často jsem trávil stejné množství času holením a pak uklízením po holení. Nakonec jsem to řešil tak, že jsem šel ven na balkon abych si zastřihl vousy. S Philipsem BT7210 už na balkon nemusím. Prvních několik holení jsem zastřihoval vousy nad umyvadlem, ale časem jsem zjistil, že v koupelně po skončeném holení vlastně není třeba nic uklízet! Teď můžu stříhat vousy vlastně kdekoliv za předpokladu, že nádobka na vousy není plná. Také jsem asi konečně přišel na to, co způsobovalo ty časté případy zlomení nastavitelného hřebene. Vlastně stalo se mi už párkrát, že jsem tento hřeben nasadil opačně. Žel stavba strojku to nějakým způsobem umožňuje – a tak pokud někdo nasazoval hřeben pořád špatně – nakonec únavou materiálu nástavec praskl. Další silnou stránkou tohoto modelu je neuvěřitelně dlouhá výdrž akumulátoru. Používám strojek pravidelně asi 2 až 3 krát do týdne a nabíjím asi jednou měsíčně. Model BT7210 je celkem tichý, se zastřižením vousů odvádí skvělou práci a pracuje se s nim příjemně. Velice oceňuji možnost nastavení délky zastřižení dokonce na 0,5 milimetru. Jako menši nevýhodu považuji větší rozměry a tvar hlavy, se kterou budete si muset zvyknout na zastřihování hůře dostupných míst, jako třeba pod nosem. Takže doporučil bych tento zastřihovač? Má odpověď je – pokud máte většinu vousů, které musíte zastřihovat než holit dohladka, určitě je to volba pro vás! Ale pokud nosíte pouze bradku nebo něco, co vyžaduje opravdu detailní zastřihování – Philips BT7210 asi nebude pro vás to pravé ořechové. A ten, kdo funkci odsávání uvítá asi nejvíce bude vaše žena!


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu

Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny