Zastřihovač vousů Philips BT5205/16 má zabudovanou Li-Ion baterii, která zaručuje bezkabelový provoz po dobu až 70 minut
Potřebujete zjistit více informací o zastřihovači vousů Philips BT5205/16, recenze nebo jaké jsou jeho silné a slabé stránky? Je tento strojek právě pro mne?

Pokud chcete rychlé odpovědi na tyto otázky, stačí se dostat o několik řádků níže.

Ano, Philips BT5205/16 je velice pozitivně hodnoceným modelem. Jedná se o strojek z vyšší cenové kategorie, kde se vysoká kvalita prostě očekává.

Strojek nejen holí přesně, má kvalitní břity nebo rychlé nabíjení, ale také můžete se spolehnout na to, že “nástavec je pevný a snese i silné tlačení na pokožku bez změny délky holení” (jak to řekl jeden z uživatelů ve své recenzi).

Nyní se pojďme věnovat všem důležitým detailům.

MODEL:   Philips BT5205/16

PRŮMĚRNÁ CENA:   1500 Kč

Provoz:   s kabelem i bez něj
Doba nabíjení / provozu:   1 hodina nabíjení / 70 minut provozu
Typ baterie:   Li-Ion

Rozsah nastavení délky:   0,4 mm – 10 mm   (krok po 0,2mm)

Břity:   nerezové ocelové břity

Údržba:   plně omyvatelný 

Záruka:   prodloužená 3letá záruka

Produktová stránka výrobce: Philips

Výhody

  • plně omyvatelný pod tekoucí vodou
  • Li-Ion baterie
  • dlouhá výdrž baterie na jedno nabití (až 70 minut)
  • prodloužená záruka na 3 roky

Nevýhody

  • vysoká cena
Upravujete si doma své strniště, bradku, kotlety nebo knír? Nebo si sami stříháte vlasy?

Na jakoukoliv rovnoměrnou úpravu vousů či vlasů je ideálním pomocníkem praktický a tichý zastřihovač Philips BT5205/16, se kterým dosáhnete těch nejlepších výsledků.

Strojek disponuje pokročilou technologií dynamického vedení vousů a integrovaným hřebenem.

Zastřihování je maximálně šetrné k vaší pokožce. Strojek navíc nevynechá ani jeden chloupek.

Jeho břity jsou rychlé a dvojitě ostřené a vy při úpravě máte na výběr celkem ze sedmnácti různých délek od 0,4 do 7 mm s přesností na 0,2 mm a s možností uzamčení.

Délku na hřebenu se zaoblenými hroty si nastavíte otočením praktického kolečka umístěného přímo na rukojeti. Břity se o sebe jemně třou, čímž se neustále brousí.

ALTERNATIVNÍ MODELY

Zastřihovač Philips BT5205/16 je vodotěsný, takže ho po použití můžete opláchnout pod proudem vody (použití ve sprše však výrobce nedoporučuje).

Úplného nabití baterie dosáhnete během 60 minut. Pak máte k dispozici až 70 minut provozu. Je zhotoven v moderním stříbrném designu.

Tělo je však plastové. Na strojek se vztahuje prodloužená tříletá záruka. Pokud ho navíc zaregistrujete na oficiálních stránkách Philips, získáte další 1 rok záruky navíc.

Zkušenosti uživatelů

Zastřihovač vousů Philips BT5205/16 je řekl bych celkem “uhlazený” model. Dříve jsem používal strojky od jiných značek a tak je to moje první setkání se zastřihovačem od Philipsu.

V balení nenajdete žádné nástavce, které by šlo použít pro úpravu vlasů (ledaže nosíte velmi krátký střih). Pro úpravu vousů je jeden nastavitelný hřeben, který svým požadavkům přizpůsobujete otočným kolečkem zabudovaným asi tak uprostřed těla strojku.

Na výběr máte celkem 17 délek v rozmezí 0,4 – 7 mm s přesností 0,2 mm.

Doporučoval bych zkontrolovat nastavenou délku než to vyzkoušíte na vlastních vousech. Také doporučuji začít s větší délkou zastřižení a postupně ji podle potřeby zkracovat.

Zjistil jsem, že břity jsou opravdu ostré a postačí projíždět dané místo jen jedenkrát – pokud používáte jej bez nástavce, dávejte pozor aby jste se nepořezali!

Tento zastřihovač je navržen tak, aby stříhal vousy proti směru jejich růstu. Chtělo to trochu praxe než jsem si na to zvykl, protože vždy jsem se holil strojkem v různých směrech.

Jelikož je Philips BT5205/16 poněkud užší a delší oproti mému starému strojku, zdala se mi manipulace jednodušší – hlavně v hůře dostupných místech.

Tento zastřihovač Philips řady 5000 má vodicí hřeben přizpůsobený tak, že nadzvedává vousy těsně před tím, než se jich dotknou břity – je to proto, aby všechny vousy byly odstřiženy ihned napoprvé. Můžu potvrdit, že tento systém docela dobře funguje.

Plné nabití akumulátoru trvá 1 hodinu a pak jednotka vydrží pracovat cca 70 minut bez kabelu. Co se mi na tomto strojku opravdu líbí je, že jej můžete používat dokonce i zapojený do sítě – během nabíjení.

Strojek je nenáročný na údržbu. Výrobce říká, že není třeba olejovat břity a vše, co vlastně musíte udělat je opláchnout jej po použití pod proudem vody.

Myslím, že zastřihovač vousů Philips BT5205/16 je skvělou volbou pro všechny ty, kdo hledají spolehlivý strojek na vousy.

CWM, Kanada

Vlastnil jsem již dva zastřihovače vousů pro údržování svého strniště na co nejkratší možnou délku aniž bych se úplně holil. Úpřimně žáden s obou strojků nebyl schopen zkrátit mé strniště na takovou délku a tak rovnoměrně, jak jsem si to představoval. Nakonec jsem strniště nenosil po dobu pár let.

Důvodem, proč tento Philips upoutal mou pozornost je tvrzení výrobce, že tento model dokáže zkrátit vousy na délku 0,4 mm a můžete měnit délky s přesností 0,2 mm. Také z mých zkušeností se strojky od Philipsu jsem věděl, že vždy byl na ně spoleh.

Můj první dojem po rozbalení strojku byl, že vypadá skvěle a působí dojmem kvalitně vyrobeného produktu – podobně jak je to u mnohém dražších zastřihovačů.

První věc, kterou jsem zkontroloval po rozbalení je to, zda náhodou není nastavitelný hřeben “měkký” a nekvalitně vyrobený – je to totiž velmi často slabá stránka u zastřihovačů vlasů a vousů. Naštěstí byl jsem velmi mile překvapen, když jsem zjistil, že tento nástavec je mnohem pevnější než jsem čekal a prohýbá se jen málo. Popravdě řečeno při běžném holení se naprohýbá vůbec. Je to velice důležité, protože jinak nedosáhnete stejné délky zastřižení na všech místech a pak střniště působí dojmem nerovnoměrně upraveného.

Tělo strojku je z větší části vyrobeno z plastu v matném provedení. Přední strana je plastová matné stříbrné barvy a zanechané otisky prstů jdou vidět jen slabě. Zadní strana zastřihovače je pogumovaná.

Ve středu zařízení se nachází otočné kolečko pro regulaci délky zastřihování. Kolečko vyčnívá i na zadní straně a tak otáčení je maximálně jednoduché.

Tvar zastřihovače umožňuje velice pohodlné uchopení a matné provední způsobuje, že se tento strojek drží v ruce velmi příjemně. Přiznám, že bych přivítal, kdyby tělo strojku bylo o těch pár milimetrů kratší.

Jednotka je vybavena lithiovým článkem, který byl úplně vybitý, když jsem strojek vybalil. Během nabíjení bliká LED dioda pod tlačítkem zapínání bílou barvou. Do plného nabití to trvalo asi 55 minut – tehdy dioda přestala blikat.

Nakonec něco o tom, jak strojek funguje. Poprvé jsem se holil s nastavením 1mm. Střih byl plynulý, rovnoměrný a necítil jsem žáden diskomfort (žádné tahání za vousy nebo tak).

Tvar plastového nástavce umožňuje hladké klouzání po kůži. Nejsou tam žádné ostré hrany, které by mohly pokožku dráždit. Čepele mne nikdy nepořezaly a tak konečným výsledkem bylo stylové, všude rovnoměrné a velmi krátké strnišětě. Zastřihovač také pracuje tiše.

Roomazon, Kanada

Philips BT5205/16

[yasr_overall_rating size=”large”]


ČTĚTE TAKÉ:

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze (2021)

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze (2021)

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze (2021)

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze (2021)

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu

Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny