Zastřihovač vousů Philips QT4015/16 a jeho recenze
Potřebujete zjistit více informací o zastřihovači vousů Philips QT4015/16, recenze a hodnocení uživatelů? Zde najdete vše, co o tomto povedeném strojku by jste měli potřebujete. Je to velice povedený zastřihovač vousů, který se stal oblíbenou volbou pro mnohé muže, a to díky jednoduché obsluze a dobrým holícím vlastnostem. Když se podíváme na recenze, tento produkt doporučuje většinou kolem 90% uživatelů. Přemyšlíte, zda je to ta správná volba i pro vás? Pokud váháte, čtěte dál a dozvíte se co o Philips QT4015/16 říkají uživatelé nejen v Česku, ale i v zahraničí. Uvidíte proč mnozí zvolili právě tento produkt, co se jim na tomto zastřihovači nejvíce líbilo a naopak, co jim nevyhovovalo.

Co rozhodovalo, že jste zvolili právě tento model?

velice kladné recenze mnoha spokojených uživatelů
příznivá cena
dobré zkušenosti z minulými zastřihovači značky Philips
oholím si nejen vousy, ale i hlavu, takže je to pro mne rychlejší

Co Philips QT4015/16 vlastně umí?

Aneb pár slov od výrobce

Délky zastřihávání

Máte možnost výběru z celkem 20 nastavení délky zastřihávání, a to od 0,5 mm do 10 mm. Požadovanou délku lze velice jednoduše nastavit pomocí otočného kolečka.

Stříhací nože

Přístroj je vybaven titanovými břity, které zůstanou po dlouhou dobu ostré. Zaručují stříhání vousů s velkou přesností a díky zaobleným  špičkám a hřebenům pak minimalizují riziko podráždění pokožky.

Baterie a nabíjení

Model Philips QT4015/16 má nikl-metal hydridové baterie. 1 hodina nabíjení poskytuje 90 minut bezdrátového provozu. Přístroj lze využívat také zapojený do zásuvky. O stavu baterie informuje kontrolka na přední straně zastřihovače. Svítí-li zeleně, baterie je nabitá, oranžová barva znamená nízké nabití.

Údržba

Údržba přístroje je docela jednoduchá. Mazání není třeba vůbec, a pro očištění břitů po holení postačí vyjmout stříhací hlavu, omýt ji pod tekoucí vodou, osušit a nasadit ji zpátky.

Ergonomie

Philips QT4015/16 má ergonomicky tvarované tělo, díky čemu se v ruce drží velice pohodlně. Je lehký a rozměry stříhací hlavy umožňují zastřihnout vousy i na hůře dosažitelných místech.

Zkušenosti uživatelů

Jaké recenze u zastřihovače Philips QT4015/16 převládají?

Jak již bylo zmíněno v úvodu, celkově má tento zastřihovač velice kladné recenze. Obecně by tento produkt doporučilo 90 % uživatelů, což je docela vysoké procento spokojených lidí. Nyní se pojďme podívat, co konkrétně recenzenti chválili a naopak, co by na tomto produktu vylepšili.
Minulý zastřihovač jsem měl čtyři roky, ale pomalu bylo znát opotřebení, tak jsem se rozhodl pořídit nový. Zvolil jsem opět strojek od Philips, protože mám dobré zkušenosti s tuto značkou a také recenze byly v drtivé většině kladné. Co se mi na něm líbí, je to, že je lehký, pohodlně sedí v ruce a dobře se mi s ním manipuluje. Také zmíním zpracování, které je podle mne výborné stejně jako velice povedený design.
Co se týče hlučnosti strojku, tak mi přijde celkem přiměřená. Samozřejmě strojky, které znám od holiče jsou tišší, ale to jsou profi modely z úplně jiné cenové kategorie.
Pro mne je důležité to, že je lehký, dobře padne do ruky, dlouho vydrží na jedno nabití a můžu jej používat i během nabíjení, takže je vždy připraven k použití.
Já jej používám na strniště asi tak jednou za týden. Velice oceňuji dlouhou výdrž po jednom nabití (mne to postačí dobít možná tak jednou za dva až tři měsíce. Líbí se mi možnost nastavení délky zastřihování po 0,5 mm. Zpočátku jsem si musel poněkud zvyknout na holení různých míst tváře a krku, ale po krátké době to už šlo samo…
Rozhodoval jsem se mezi modely od Philipsu a Rowenty, ale nakonec byl podle mne poměr cena/výkon lepší u Philips QT4015/16. Nastavení délky střihu mi přijde téměř plynulé – přesně po 0.5 mm, a to až do délky 1 cm.
Strojek lze docela jednoduše a rychle očistit a při správném zacházení se nemá co ulomit nebo pokazit.
I když je tento strojek z plastu, zdá se mi zpracování velice povedené, všechny díly lícují a zapadají do sebe přesně. Také mne velice potěšilo, že při zastřihování vůbec netahá za vousy a lehce si poradí s mými zakroucenými vousy.
Předtím jsem měl jeho předchůdce a ze zkušenosti můžu říct, že tento model dokáže “nabrat” více vousů najednou, takže je zastřihování rychlejší.
Líbí se mi, že když nastavím třeba 5mm, tak to nastavení drží, je po celou dobu holení 5mm. Některé zastřihovače mají s tím problém…
Mne se líbí to, že strojek je dostatečně výkonný, bez zbytečných nástavců nebo funkcí, snadno si nastavím požadovánou výšku strniště a vše včetně adaptéru se vejde do přiloženého pouzdra. Jo, a čepele nevyžadují použití oleje…
Docela malé rozměry břitů mi umožňují pohodlnou manipulaci ve všech záhybech, a tak sestřih “na strniště” mi trvá jen chvíli. Mám rád také to, že každé nastavení délky holení přesně zapadne a “drží”.

PRAKTICKÁ RADA

Ze zkušenosti s tímto strojkem můžu říct, že pro optimální zastřihování je nejlepší jej používat tak, jak je uvedeno v návodu – s hřebenem, a během holení udržovat sklon k pokožce 45 °. Tak dosáhnete nejlepších výsledků.

Co uživatelé vytýkali?

Zastřihovač vousů Philips QT4015/16 je mezi uživateli velice oblíbený model. Jenže jako každý spotřebič, má své “mouchy” a vždy se najde něco, co by šlo vylepšit. Také každý spotřebitel má své priority, podle kterých daný produkt posuzuje. Proto někdy daná vlastnost je pro jedny “nedostatek”, pro jiné zase ne.

Takže pojďme se nyní podívat, které nedostatky zmiňovali uživatelé v recenzích nejčastěji.

Tento model není vybaven lithiovou baterií, takže mám trochu starost o výdrž baterie v delším časovém horizontu.

Philips uvádí, že lze tento zastřihovač umýt pod tekoucí vodou – je to poněkud zavádějící, protože nejdříve musíte vyjmout břity, ty opláchnout pod tekoucí vodou, osušit a vložit je zpátky na své místo… Pro mne je tento postup zdlouhavý a neodpovídá tomu, co výrobce slibuje…

Pokud budete používat tento zastřihovač na citlivějších místech (třeba pod pažemi), dávejte pozor, a stříhejte opatrně – v opačném případě se můžete lehce pořezat…

U mne se stává, že strojek holí vousy nerovnoměrně, takže musím některá místa projet opakovaně…

Mne se do pogumovaného válečku pro regulaci délky střihu přichytávají oholené vousy…

Co myslíte, je to mašinka pro vás?

Náš přehled recenzí a názorů na zastřihovač Philips QT4015/16 pomalu končí. Teď už víte které vlastnosti oceňují uživatelé nejvíce a které „mouchy“ je třeba podle nich ještě vychytat. Doufáme, že náš článek vám pomohl s rozhodnutím, zda je to strojek pro vás nebo budete hledat jiný. Produktovou stránku výrobce naleznete zde.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze (2021)

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze (2021)

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze (2021)

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze (2021)

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu
Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny