Standa
Braun BT5070 | Recenze (2020)
4.4
 • Cena
  (4)
 • Čepele
  (4)
 • Nastavení délky
  (4.5)
 • Napájení
  (4.5)
 • Omyvatelnost
  (5)
 • Funkce a příslušenství
  (4.5)

Zkrácená recenze na zastřihovač Braun BT5070

Zastřihovač vousů Braun BT5070 je skvělou volbuo pro úpravu kratších vousů (do 20 mm), takže pokud nosíte různě dlouhé strniště určitě si tento model důkladněji prohlédněte.

Délku zastřižení si pohodlně nastavíme jedním ze dvou nástavců.

Na prvním – pro délky vrozsahu 1-10 mm – si pomocí otáčecího kolečka na zadní straně nástavce zvolíme požadovanou délku s přesností 0,5 mm.

Druhý nástavec je posouvací a použijeme jej ke zkrácení vousů o délce 10, 12, 14, 16, 18 a 20mm.

Bez použití jakéhokoliv nástavce dosáhneme délky zhruba 0,5 mm, což je elegantní jednodenní strniště,

Pros

 • ideální pro úpravu kratších a středních délek vousů (do 20 mm)
 • vysunovací precizní zastřihovač pro tvarování složitějších stylů
 • plně omyvatelný
 • možnost napájení z akumulátoru i ze sítě
 • plné nabití pouze za 1 hodinu
 • automatické přizpůsobení používanému napětí (100 V – 240 V) – vhodný na cesty do zahraničí

Cons

 • po vysunutí přesného zastřihovače a zapnutí strojku je v chodu nejen on, ale i hlavní zastřihovač – při úpravě kontur je třeba dávat pozor abychom si nechtěně nustřihli to, co nechceme

Hledáte bližší informace o zastřihovači vousů Braun BT5070, recenze nebo hodnocení uživatelů? Pak čtěte dál.

Tento strojek na vousy má skvělé užitkové vlastnosti, které najdete jen ve kvalitních zastřihovačích.

Patří mezi ně například dlouhá doba práce na jedno nabíjení, docela krátký nabíjecí cyklus, velice uspokojivá ergonomie (dobře padne do ruky, není velký, je lehký) a mnoho jiných.

Co přesvědčilo mnohé zákazníky ke koupi tohoto přístroje, byl fakt, že jeden z nástavců lze kromě úpravy vousů velice úspěšně používat k zastřihování vlasů.

Na této stránce pokusím se vám přiblížit tento strojek, jeho výhody a některé z jeho málo nevýhod.

Také vám budu referovat jaké názory převládaly v recenzích a co o tomto modelu říkali uživatelé z různých evropských zemí.

Tak pojďme se na tu mašinku společně podívat…

Braun BT 5070 – obsah balení

Co rozhodovalo, že jste zvolili právě tento model?

omyvatelný pod tekoucí vodou

oba nástavce mají pojistku proti nechtěné změně délky zastřihování

dlouhá výdrž baterie

strojek je silný, netahá za vousy

rychlé nabíjení

dobře se drží v ruce

Co Braun BT 5070 umí?

Aneb pár slov o tom, co od něj můžete čekat

 

Čepele

Stříhací lišta je široká 32 mm. Není to moc ve srovnání s jinými modely. Na druhou stranu lze s ní lépe manévrovat v hůře dostupných místech a pro úpravu vousů jsou lepší právě užší čepele.

Břity jsou vyrobeny z nerezu a podle uživatelů jsou ostré a stříhání probíhá bez tahání nebo vytrhávání. Koncovky zoubků břitů jsou lehce zaobleny, takže „neškrábou“.

Nástavce

Přístroj je dodáván se 2 nástavci. Oba jsou opatřeny proti nechtěné změně nastavené délky zastřihování (funkce Click&Lock).

První nástavec je určen pro styling vousů. Umožňuje nastavení délky zastřihování v rozmezí 1 – 10 mm s roztečí 0,5 mm pomocí otočného kolečka. Je ideální když tvarujete kotlety, knírek nebo bradku.

Druhý nástavec je určen k úpravě a tvarování delších vousů (popřípadě vlasů) – hřeben není tak hustý a za jeho pomocí můžete zvolit délky 10 – 20 mm, v odstupech 2 mm.

Oba nástavce mají lehce odlišný tvar hřebenů, který je přizpůsoben u menšího pro vousy, u většího pro úpravu delších vousů nebo dokonce i vlasů.

Je to maličkost, ale velice praktická, protože vlasy na hlavě a na tvářích se ukládají odlišně.

Také oba nástavce jdou nasadit lehce, a k jejich sejmutí stačí stisknout dvěma prsty uvolňovací tlačítka po obou stranách nástavce.

ALTERNATIVNÍ MODELY

Výsuvný zastřihovač

Nakonec máme ještě takovou třešničku na dort v podobě funkce Slide&Style.

Jedná se o úzký (16 mm) výsuvný zastřihovač, který je umístěný na přední straně přístroje. Lze jej jednoduše vysunout pomocí palce.

Primárně má usnadňovat tvarování kontur, linií a okrajů a to bez nutnosti sejmutí nástavce na hlavní liště.

Jak tvrdí někteří uživatelé, jeho účinnost není vždy optimální, jiným zase tato funkce přišla velice praktická.

Baterie a nabíjení

Zastřihovač Braun BT 5070 je vybaven dvojitou baterii, která zaručuje konstantní dodávku energie při holení.

Nabíjení 1 hodinu poskytne nepřetržitou práci bez síťového napájení po dobu zhruba 40 – 50 minut (v závislosti na délce a typu stříhaných vlasů).

Existuje i možnost rychlého nabití baterie během 5 minut – pro jedno stříhání nebo případy, kdy se strojek během provozu vybil a je třeba co nejrychleji proces dokončit.

Stav nabití baterie ukazuje barevná LED kontrolka na přední straně přístroje.

Tento strojek lze používat i během nabíjení, takže je připraven pracovat kdykoli.

Další velice praktickou funkcí je možnost používání tohoto zastřihovače kdekoli na světě, jelikož se strojek automaticky přizpůsobí elektrickému napětí v rozmezí 100 – 240 V.

Braun si tuto funkci ve svých zastřihovačích pojmenoval Smart Plug.

TIP:

Uživatelé uváděli, že se jim někdy ten malý vysouvací zastřihovač během holení zasekl nebo spíše „zadavil se“ chloupky. Prý pomohlo krátké vyčištění kartáčkem (je přiložen v balení).

Napájecí kabel

Zdálo by se, že není moc důležitý (přece hlavně jde o strojek), ale i tento díl má svůj význam. Jedná se o délku a provedení.

V případě tohoto modelu to vyřešili konstruktéři od Braunu velice důvtipně a hlavně prakticky.

Přívodní šňůra totiž připomíná stočený kabel, který dobře známe ze stacionárních telefonů. Proč je to taková vychytávka?

Proto, že kabel když není natažen, tak zabírá podstatně méně místa (takže se lehce uschovává a přenáší) a podle potřeby jej můžete roztáhnout. Opět se potvrzuje, že krása je v jednoduchosti.

Čištění a údržba

U některých zastřihovačů tvrdí výrobci, že je můžete opláchnout pod tekoucí vodou, ale ve skutečnosti tomu tak docela není.

Je to případ například námi recenzovaného zastřihovače vousů Philips QT4015/16.

Naštěstí strojek Braun BT 5070 můžete bez obav po dokončeném stříhání opláchnout pod tekoucí vodou (což má tu výhodu, že štětečkem přístroj tak důkladně nevyčistíte).

Jak tento strojek nejlépe opláchnout? Po skončené práci palcem zatlačíte na přední stranu přístroje, čímž otevřete kryt (pro lepší dostupnost do hůře přístupných míst kryt můžete klidně sejmout).

Teď všechna potřebná místa opláchnete proudem tekoucí vody a je uklízeno. Než strojek zpátky složíte, nechte jej nejdříve uschnout.

Hlučnost

Model Braun BT 5070 patří mezi tišší přístroje a hodnota emitovaného zvuku je přibližně 62 dB.

Záruka

Na tento zastřihovač dává společnost Braun standardní záruku 2 roky. V této lhůtě lze strojek reklamovat pro vady zapřičiněné chybou výroby nebo vadou materiálu.

Zkušenosti uživatelů

Aneb jaké recenze u zastřihovače Braun BT 5070 převládají?

Zastřihovač vousů (a vlasů) Braun BT 5070 je bez pochyb kvalitním pomocníkem muže, který pečuje o své vousy. I přes několik drobných nedostatků (neexistuje ideální strojek), se stal volbou mnohá mužů.

Nyní vám představím, jak o svých zkušenostech s tímto strojkem mluví uživatelé v recenzích a hodnoceních. Jen podotknu, že názory pochází z mnoha e-shopů a webů po celé Evropě a samozřejmě i z Česka.

Produktová stránka výrobce: Braun

Nejčastěji používám tento strojek pro zastřižení vousů na tvářích a vyrovnání linie na krku pod bradou. Vousy holím bez nástavců, aby střih byl co nejkratší jak to jen jde. Linii na krku chci mít vždy perfektně rovnou. V obou případech se strojek dokonale osvědčil, jelikož šířka holicí hlavy je dost široká pro vytvoření rovných kontur a tvar holicí hlavy umožňuje snadné přizpůsobení úhlu holení podle potřeby.

Také líbí se mi jednoduchá údržba, protože je tento strojek opravdu vodotěsný a stačí jej opláchnout pod tekoucí vodou. Nabíjení 1 hodinu mi postačí na práci cca 40 min a navíc můžu strojek používat během nabíjení.

Anonymní, Německo

Jen krátce – je úzký, takže na úpravu mých kotlet je výborný, dále pohodlně padne do ruky, vodou omývatelný a dlouho vydrží pracovat na jedno nabití.
Anonymní, Česko

Skvělý zastřihovač, je rychlý, pracuje tiše a pro mne je poměr cena / kvalita bezkonkurenční. Hodně nastavení délek zastřihováni a používám jej i na vlasy, takže super. Po 4 měsících používání jen můžu potvrdit, že je to kvalitní strojek a všem jej doporučuji.

Alessio, Itálie

Všímám si maličkostí, a tady jsem byl mile překvapen, protože oproti mému starému strojku, jich má Braun 5070 více. Zaprvé – lze jej opláchnout vodou. Štětečkem nikdy strojek úplně nevyčistíte.

Zadruhé – po zvolení dané délky zastřihování, lze ji „zablokovat“ – má pojistku. Je to opravdu praktické, protože v mém starém strojku mi někdy nastavené délky „utíkaly“, což nebylo příjemné.

Zatřetí – tím větším nástavcem si klidně ostříháte i vlasy na hlavě – má poněkud jiný tvar hřebenů a na vlasy se perfektní.

Anonymní, Česko

Koupil jsem tento zastřihovač po tom, jak jsem jej viděl u kamaráda. U mne se také osvědčil, má hezký design.

Justin, Francie

Zastřihovač má dobrou výdrž baterie. I když začne blikat červeně, pořád se můžete holit ještě asi 30 minut.

Anonymní, Německo

Velice příjemně se drží v ruce, dělo strojku je podle mne pokryto jakýmsi kaučukem. Také jsem rád, že jej lze používat během napájení (můj předchozí Panasonic to neuměl) – takže strojek použijete kdykoli…

P.reviews, Itálie

Co uživatelé vytýkali?

Jediné, co bych vytknul, je ten malý vysouvací zastřihovač pro precizní úpravu kontur. Obecně udělá co má, ale podle mne neholí tak precizně a blízko kůže jako hlavní ostří.
Anonymní, Německo

Tlačítko zapnutí / vypnutí je umístěno na spodní straně strojku – musím si na to zvyknout, jelikož můj předchozí strojek měl tento knoflík na přední straně… závada to asi není, ale pro mne mamlá nevýhoda.
Anonymní, Itálie

Nevýhody? Asi to není vada, ale pro mne by hlavice mohla být širší (zase široké ostří při úpravě vousů by asi nebylo tak pohodlné). Také bych vytknul to, že ta taštička pro převoz strojku s příslušenstvím je poněkud malá – vše se tam sice vejde, ale pak je to opravdu nacpané.
Anonymní, Česko

Co myslíte, je to volba pro vás?

Tak tohle byl můj přehled recenzí a názorů na zastřihovač Braun BT 5070. Snažil jsem se vám přiblížit co nejvíce havní jeho hlavní funkce a názory, které o tomto produktu mají uživatelé napříč celou Evropou. Doufám, že teď už víte lépe, zda je to strojek pro vás nebo ne.


ČTĚTE TAKÉ:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu

Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny