Standa
Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5
 • vysoce efektivní systém odsávání vlasů
 • velká nádobka na ustřižené vlasy
 • titanem potažené čepele pro podstatně delší zachování původní ostrosti
 • pouze síťové napájení pro vždy maximální výkon (není zde baterie, která časem ztrácí výkon)
 • část uživatelů zdarně používala i pro zastřižení vousů
 • vysavač a hubici lze jednoduše odpojit a používat samostatně pro vysátí spadlých vlasů
 • taktéž stříhací strojek lze používat samostatně
Recenze Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5
4.1
 • Cena
  (4)
 • Čepele
  (4.5)
 • Nastavení délky zastřižení
  (4)
 • Napájení
  (4)
 • Omyvatelnost
  (3)
 • Funkce a příslušenství
  (5)

Jaký je zastřihovač vlasů a vousů s odsáváním Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5?

V naší sérii recenzí na zastřihovače vlasů přišla řada na představení zastřihovače vlasů s odsáváním, který nese celkem dlouhý název Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5. Jedná se o docela unikátní strojek jelikož přístroj je vybaven dvěmi motorky. První pohání stříhací jednotku ten druhý zaručuje sací výkon pro odsavač odstřižených vlasů a vousů. Než se pustíme to nejdůležitějších funkci, což jsou možnosti stříhání vlasů, v rychlosti vám představím několik základních údajů. https://www.youtube.com/watch?v=a_87K3ijcO0 Zastřihovač vlasů Rowenta TN9300F5 lze používat pouze v síťovém provozu. Není totiž vybaven žádným akumulátorem. Napájecí kabel je dlouhý asi dva metry, a tak by neměl výrazně překážet v samotné stylizaci vlasů. Navíc síťový provoz zaručuje neustálý výkon a jistotu, že se nám strojek nebude znehodnocovat spolu se stárnoucím akumulátorem, který časem bude ztrácet kapacitu. Nicméně části uživatelů bude šňůrové použití poněkud vadit. Je pravda, že kabel částečně omezuje pohyby a v tomto případě nezbývá nic jiného než si na to zvyknout. Potvrzuje to část uživatelských recenzí, ve kterých najdeme ohlasy o tom, zda by výrobce neuvažoval o výrobě akumulátorového provedení tohoto skvělého zastřihovače.

 

Jelikož se jedná o zastřihovač vlasů s odsáváním je jasné, že plně omyvatelný pod tekoucí vodou nebude. Omyvatelná je pouze část se stříhací hlavou, naopak část s vysavačem vousů můžeme očistit pouze vlhkým hadříkem.   Jak jsem již právě naznačil zastřihovač lze rozpojit na 2 samostatné jednotky – a to na samotný zastřihovač a část vysavače s hubicí. Můžeme tak používat samotný strojek a spadlé vlasy nebo vousy vysát samostatným vysavačem. Nicméně asi nejkomfortnější bude použití celého strojku sestaveného dohromady. Ustřihnuté vlasy jsou tak ihned nasávány do speciální komory a celý nepořádek je omezen na minimum.

Přítomnost jinak velmi užitečného vysavače nese s sebou i několik drobných nevýhod, jestli vůbec můžu použít toto slovo. Zaprvé vysavač a nasávací hubice, které u většiny strojků nemáme, zabere nějaké to místo navíc. Proto celkově Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5 je robustnější zastřihovač ve srovnání s konkurenčními modely. To některým uživatelům mírně překáželo během stříhání a vyčítali hlavně horší manipulaci zejména hůře dostupných místech – například kolem uší. Část z nich také přiznala, že časem lze si na to zvyknout a není to zas tak hrozné. Zadruhé vysavač generuje mírně vyšší hladinu hluku, což také bylo v některých recenzích vytýkáno. Poslední věc, kterou někteří uživatelé vysavači vytýkali bylo to, že během chodu generuje celkem silný proud studeného vzduchu. Obecně nic hrozného, ale zprvu to může některé celkem překvapit.   Jinak samotný vysavač funguje velmi dobře a jeho vysokou účinnost vysávání vlasů a vousů stěží budeme hledat u konkurenčních modelů. Výrobce uvádí, že vysavač zachytí až 99% vlasů – uživatelé v recenzích jen potvrzovali.   U vysavače ještě zůstaňme, protože pochválit musíme i velkou nádržku do které padají ustřižené vlasy a vousy. Opět těžko budeme hledat u konkurence takové parametry. Navíc nádobku lze jednoduše otevřít a pak rychle očistit.   A pojďme se konečně podívat na stříhací jednotku. Ta je opatřena kvalitními čepelemi z nerezové oceli, které jsou navíc potažený ochrannou vrstvou titanu. Většinou výrobci tvrdí, že titan je 3x tvrdší materiál ve srovnání s nerezovou ocelí, a tak určitě jeho vrstva bude chránit ostrost břitů a my se můžeme těšit na dlouhotrvající kvalitní stříhací výkon bez tahání a škubání za vlasy a vousy.   Nakonec zmíním velmi užitečnou vlastnost všech strojků od rowenty. Jedná se o garanci dodání levných náhradních dílů po dobu 10 let od datumu koupě zastřihovače. Jedná se o službu, kterou poskytují pouze někteří výrobci zastřihovačů a pro uživatele znamená klid v duši, že v případě pokažení kteréhokoliv dílu nebudou muset kupovat celý nový strojek, ale objednají si pouze náhradní díl.   Část uživatelů v recenzích zmíňovala mírně vyšší cenu, která se pohybuje kolem 1300 Kč. Oplatí se vynaložit tuto částku za zastřihovač vlasů s odsáváním Rowenta TN9300F5? Většina uživatelů se přiklání k názoru, že to nebyly vyhozené peníze a s koupí tohoto strojku jsou nadmíru spokojení. Podle nich titanem potažené čepele, velmi účinné odsávání a velká nádobka na vlasy za to určitě stojí.

Pros

 • titanem potažené čepele udrží původní ostrost mnohém déle
 • účinný vakuový systém odsávání ustřižených vlasů a vousů
 • objemná nádobka na vlasy
 • vysavač a strojek lze používat nezávisle samostatně

Cons

 • pouze síťové napájení
 • mírně hlasitější
 • někteří uživatelé vytýkali robustní konstrukci, která občas způsobovala horší manipulaci zejména v hůře dostupných místech

Produktovou stránku zastřihovače vlasů a vousů s odsáváním naleznete ZDE >>

Zkuste také:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

read more
Rowenta Airforce Ultimate TN9300
1200 Kč
MALL.CZ