Standa
Recenze na hybridní zastřihovač vousů Philips OneBlade Pro QP6510
4.3
 • Cena
  (3.5)
 • Čepele
  (4.5)
 • Nastavení délky zastřižení
  (4)
 • Napájení
  (4.5)
 • Omyvatelnost
  (5)
 • Funkce a příslušenství
  (4.5)

Jaký je zastřihovač Philips QP6510/20?

https://youtu.be/W-Vy2BAB30k?t=22   Jedná se o hybridní strojek, který spojuje možnosti nabízené klasickými zastřihovači vousů a žiletkovými holicími strojky. Proto s Philipsem QP6510 si nejen vousy zkrátíte v rozmezí 0,5 – 9 mm, ale dokonce i oholíte. Vše díky oboustranné hlavici, která díky své inovativní konstrukci umožňuje břitu dostat se mnohem blíže pokožky. Takže s pomocí gelu nebo pěny na holení dosáhnete výsledků, které jsou téměř tak dobré, jako výsledky holení tradičním strojkem s žiletkou nebo elektrickým holicím strojkem.

 

Přístroj je osazen kvalitní lithium-iontovou baterií, která se plně nabije za pouhou hodinu a pak nabídne až 60 minut samostatného provozu. Musíme pochválit i plnou voděodolnost, která umožní používání zastřihovače i ve sprše nebo ve vaně. Navíc, existuje zde možnost přikoupit si 2 speciální nástavce na bezpečné holení celého těla. Tímto strojek proměníte v multifunkční zastřihovač, ktarý se postará o úpravu vousů a ochlupení kompletně po celém těle. Strojek nabízí vynikající výsledky holení a zastřihování na úkor nutnosti přikupovat zhruba jednou za 4 měsíce náhradních břitů Philips OneBlade.

Pros

 • zastřihování a holení vousů
 • plná voděodolnost – používání ve sprše nebo vaně
 • ideální pro úpravu moderního strniště
 • po přikoupení 2 nástavců možnost holit i celé tělo
 • kvalitní blithium-iontová baterie (1 hodina nabíjení – 60 minut provozu bez kabelu)

Cons

 • nutnost přikupovat poměrně drahé náhradní hlavice zhruba jednou za 4 měsíce
 • nelze používat během nabíjení
 • není ideální pro delší vousy
V této recenzi zastřihovače vousů Philips OneBlade QP6510 vám řeknu:
 • co si u něj uživatelé pochvalují
 • za co mu nejčastěji byly body strhávány
 • jaké další zastřihovače máji podobné funkce a tak budou vhodnou alternativou

Philips OneBlade Pro QP6510/20 – obsah balení

Obsah balen zastřihovače qp6510

Než si probereme všechny důležité parametry, pojďme se rychle podívat na obsah balení:
 • strojek
 • nastavitelný vodící hřeben
 • napájecí kabel
 • dokumentace – návod a záruční list
Jak vidíte, balení obsahuje pouze to nejdůležitější.

Philips QP6510 – co to je, kam jej zařadit?

Čtyři populárn zastřihovače Philips OneBlade

Tento hybridní zastřihovač vousů od Philipsu umožňuje nejen zastřihování, ale i holení. Patří do celé řady hybridních zastřihovačů Philips OneBlade – kompletní srovnání všech modelů OneBlade najdete zde. Philips QP6510 má některé vlastnosti společné s ostatními strojky řady OneBlade. Všechny jsou vodotěsné a používají stejný vyměnitelný břit OneBlade. Během nabíjení se automaticky přizpůsobují elektrickému napětí v rozmezí 100-240 V. Žádný z těchto zastřihovačů nelze používat během nabíjení. Každý strojek Philips one Blade umožňuje jak suché, tak mokré holení. Další parametry má už každý model poněkud odlišné.

Co si uživatelé u modelu QP6510 pochvalují nejvíce?

Jak už víme, strojek je vodotěsný. S tím je spojena řada výhod. Zaprvé můžeme zastřihovač bez obav používat ve sprše nebo ve vaně. Zadruhé máme možnost jak suchého tak mokrého holení. A zatřetí údržba strojku je nesmírně pohodlná. Po skončení práce přístroj jednoduše opláchneme pod kohoutkem.

Musíme pochválit i baterii a napájení

Jaké možnosti napajení nabízí Philips QP6510?

Zastřihovač se plně nabije za pouhou hodinu a pak můžete se s ním holit až 60 minut. Stav nabití baterie poznáte s přehledem na trojdílném LED ukazateli. Model QP6510 je vybaven Li-iontovým článkemí, který ve srovnání s ostatními strojky OneBlade má celkem solidní parametry. Je škoda, že v podstatě žádný strojek OneBlade nelze používat během nabíjení. Můžete se tak dostat do situace, kdy Vám ve strojku dojde šťáva a pak budete museli využít možnost rychlonabíjení. Za pár minut sice baterie by se měla nabít dostatečně pro dokončení holení, nicméně práci musíte přerušit a pokud se zrovna holíte na mokro s pěnou nebo gelem na holení… tak kapánek na tváři uschnete… Alespoň nemusíte řešit rozdíly v napětí v různých zemích světa. Přístroj se totiž sám přizpůsobí danému napětí a tak Vám zbývá už jen vyřešit vhodný cestovní adaptér.

Nyní odevzdejme hlas uživatelům – co si pochvalují?

Zde uvedeme alespoň 3 recenze uživatelů, kteří tento strojek hodnotili na známých českých e-shopech. Zdrojů recenzí pro tento model je celkem dost, takže můžete zkusit například:    
Velice příjemné oholení. Mám citlivou pokožku a velmi často trpím na následnou vyrážku po oholení.  Celkově celý mechanismus funguje dobře. Vyrážka je menší než při holení žiletkou či jiným strojkem.  Zastřihování vousů na jednotnou délku a zastřihovač je parádní.  Měl jsem tu možnost vyzkoušet i nižší řadu a opravdu se vyplatí tahle.
Viktor, Alza.cz

Netrhá, nekouše. Mechanismus nastavení délky střihu je dle mého názoru chytře umístěný hned u břitu, takže jde plynule přecházet během holení k menší/větší délce.
Jiří, Alza.cz

Jedno místo je nutné přejet tam i zpět potažmo všemi směry, jelikož vousy aspoň mně rostou všelijak, ale zastřižení je poté pěkné a rovnoměrné.  Zastřihoval jsem za sucha a byl jsem mile překvapen, že to není vůbec pocítit.  Nedráždí obličej a to jsem na to háklivej. Pravý opak oproti holícímu strojku.  Na způsob manipulace jsem si zvykl hned napoprvé.  Přístroj je lehoučký a dobře se drží. Neměl jsem problém zastřihnout celou tvář i na hůře dostupných místech
ATB, Heureka.cz

Pak máme i vlastnosti, ke kterým část uživatelů měla výhrady

Zde patří hlavně vyměnitelné břity OneBlade

Výměna břitů u strojku Philips QP6510

Začněme tím, co na těchto čepelích můžeme hodnotit kladně. Břity OneBlade jsou skvělé pro:  
 1. může s citlivou pokožkou
 2. vyznavače strniště
  První skupina příznivců jsou muži, kteří trpí podrážděním pokožky, bojují s akné nebo se zarůstajícími vousy. Při holení klasickým žiletkovým strojkem obvykle se pořežou anebo mají zarudlou pokožku. Díky tomu, že u břitů OneBlade se pohyblivá čepel nedostane do přímého styku s pokožkou, nedojde k naprosté většině obvyklých podráždění. Proto v uživatelských recenzích najdete ohlasy nadmíru spokojených uživatelů, kteří píší, že už nikdy svůj OneBlade na klasický strojek nevymění. Druhou početnou skupinou mužů spokojených s výkonem strojku OneBlade, byli pánové, kteří nosí různě dlouhé strniště. Strojek nabízí možnost zastřižení vousů v rozmezí 0,5 – 9 mm. Pro nastavení délky zastřižení máme k dispozici jeden nastavitelný hřeben. Je to skvělý nástroj pro občasné zkrácení vousů a udržování stylového strniště – třeba pro ty kdo často cestují.

Které vlastnosti čepelí OneBlade části uživatelů nevyhovovaly?

Tak například to, že neholí tak hladce, jako žiletkové strojky nebo elektrické holicí strojky. Pokud ve vašem zaměstnání firemní dress code vyžaduje zcela hladké oholení, nebude pro vás ani Philips QP6510 ani žádný z ostatních modelů OneBlade vhodnou volbou. Po oholení vždy zůstane velmi jemné strniště. Podobně někteří uživatelé měli problémy se zkrácením delších vousů. Prostor mezi břitem a nástavcem se rychle ucpal odstřiženými vousy a tak bylo nutné opakované čištění. 

Co ještě uživatelé břitům OneBlade vytýkali?

Mnoha lidem vadila nutnost pravidelně měnit břit OneBlade za nový. Podle výrobce (a potvrzuje to i většina uživatelů ve svých recenzích) je třeba břity měnit každé 4 měsíce. Ono by to zas takový problém nebyl, kdyby cena jednoho kusu se pohybovala kolem 50-100 Kč. Jenže 1 břit OneBlade stojí zhruba 300 Kč. Což dělá asi 1000 Kč ročně. Cena náhradních břitů za celou dobu, kdy máme na strojek záruku (což je po registraci zakoupeného výrobku 5 let), se bude pohybovat kolem 6000 Kč, možná i víc. A je třeba podotknout, že jsme nepočítali počáteční investici do samotného strojků. To jsou ty špatné zprávy. Na první pohled to možná není vidět, ale pravidelná výměna břitů má i své pozitivní stránky. Jaké? Zhruba každé 4 měsíce máte zbrusu nový, čistý a 100% ostrý břit. Také nemusíte jej nijak promazávat, což u mnoha klasických zastřihovačů je potřeba pravidelně dělat. Veškerá údržba končí na opláchnutí pod kohoutkem, když už holení budete mít hotové. Nyní je už pouze na vašem uvážení, zda výhody, které nabízí břity OneBlade stojí za pravidelné dokupování náhradních čepelí za 300 Kč.

Design a ergonomie

Co se týče designu, tak strojek vypadá celkem elegantně v tom stříbrno černém provedení. I když je to zastřihovač řady OneBlade Pro, může trochu zamrzet, že celé tělo strojku je vyrobeno pouze z plastu. Nemáme zde žádné gumové porvky, které by usnadnily pevné uchopení mokrého strojku a zamezily tak jeho vyklouznutí z dlaně. Nicméně strojek je lehký velmi dobře padne do ruky a opravdu příjemně se s ním pracuje. Zde bych chtěl podotknout ještě jeden detail, který vlasně můžeme zařadit do této části věnované designu. Oproti strojkům základní řady, má QP6510 (a dva další modely řady OneBlade Pro) trochu jinak řešené provedení v oblasti břitu. Jde o to, že tato část je širší než u 2 strojků základní řady a tak částečně překáží ve výhledu na zrovna holené místo.

Alternativní modely

Možná některé vlastnosti a funkce tohoto strojku vám nevyhovují a tak budete chtít najít vhodnou náhradu. Pojďme se proto společně podívat na možné alternativy.

Philips OneBlade Pro QP6520

Model Philips OneBlade Pro QP6520/20 pouze o pár stovek dražší a nabídne lepší baterii (90 minut provozu oproti 60 u QP6510) plus o něco větší rozsah možných délek zastřižení (0,4-10 mm oproti 0,5-9 mm u QP6510).

O stavu baterie informuje čitelný displej, navíc v balení najdeme cestovní pouzdro a nabíjecí stojánek.

Jinak oba modely jsou si velmi podobné a jelikož využívají stejný břit OneBlade, holicí výkon mají stejný.

Rowenta Forever Sharp TN6000

Z hybridních zastřihovačů ostatních značek nejvíce vyniká Rowenta Forever Sharp TN6000.

Její největší výhodou jsou břity které vydrží ostré po celou dobu životnosti strojku což je 5 let.

V praxi to znamená už žádné dokupování drahých náhradních břitů.

Dále nabídne 2x delší dobu provozu – 120 minut.

Také je vodotěsný a má ještě kompaktnější design.

Navíc design v okolí holicí hlavy nabízí lepší viditelnost na spodní hranu břitu a tak lepší kontrolu nad precizním zastřihováním.

V čem ale Rowenta Forever Sharp zaostává oproti Philipsu one Blade pro qp6510 jsou možnosti zvolení délky zastřižení.

Rowenta má pouze 3 pevné hřebeny o délce 1,3 a 5 mm.

Jaké alternativy nabízí klasické zastřihovače vousů?

Kdybychom prozatím nechali hybridních zastřihovačů a hledali vhodnou alternativu mezi klasickými zastřihovači vousů v podobné cenové relaci, nabízí se následující možnosti:     Břity u všech výše zmíněných zastřihovačů není třeba měnit po celou dobu životnosti strojku – a tak odpadá nutnost dokupování nových čepelí, což je asi největší slabinou všech zastřihovačů Philips one Blade.

Na závěr: pro koho bude Philips OneBlade Pro QP6510 vhodnou volbou?

Zaprvé to budou všichni pánové kteří bojuji s citlivou pokožkou a potažmo pořezání při holení.

Tím, že břity one Blade neholí tak hladce jako žiletka, vyhneme se naprosté většině podráždění.

Jsou to fakta a potvrzují to stovky recenzí spokojených uživatelů v různých zemích.

Zadruhé holení strojky OneBlade si zalíbí  fanoušci strniště, jelikož strojek umožňuje rychlé a snadné zkrácení vousů na požadovanou délku a pak precizní zastřihnutí kontur a ostrých linií.

Je to vlastně vše co všichni “strnišťáci” potřebují a přesně toto OneBlade zaručuje.

Recenzi se také dozvídáme že strojek si oblíbili i pánové kteří často cestují.

Plně nabitý strojek zaručuje 60 minut provozu což stačí na několik kompletních oholení.

Naopak strojek nekupujte pokud vás děsí představa pravidelného dokupování celkem drahých břitů.

Na základě uživatelských recenzí ještě dodám, že strojek nebude tou pravou volbou pro pány s delším plnovousem.

Produktovou stránku zastřihovače si můžete prohlédnout ZDE


ČTĚTE TAKÉ:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu

Philips OneBlade Pro QP6510/20
od 1300
MALL.CZ