Standa
Přečtěte si recenze na Philips QC5115/15
PRŮMĚRNÉ HODNOCENÍ: [yasr_overall_rating]   90%

Potřebujete zjistit více informací o rodinném zastřihovači vlasů Philips QC5115/15, recenze, jeho silné a slabé stránky? Tento model byl vyvinut jako zastřihovač vlasů pro celou rodinu. Je lehký, není hlučný a velice příjemně padne do ruky.

Neustálý výkon je zajištěn pouze síťovým provozem – žádné baterie a nabíjení. Koncovky nožů a hřebene jsou zaoblené, a tak nedochází k podráždění pokožky.

Zastřihovač je velice nenáročný na údržbu – břity jsou vyrobeny ze samoostřící nerezové oceli a není třeba je mazat olejem.

MODEL:   Philips QC5115/15

PRŮMĚRNÁ CENA: 450 Kč

Provoz: Použití jen s kabelem

Rozsah nastavení délky / velikost kroků:   Od 3 do 21 mm / po 2mm (bez nástavce střihání 0,5 mm)

Čepele: Nerezové ocelové břity, samoostřící, nevyžadují mazání

Údržba: Omyvatelné jsou nástavce a stříhací jednotka

Záruka: Standardně 2 roky + možnost prodloužení o 1 rok (po přihálšení výrobku na stránkách výrobce – podrobnosti na letáku v balení)

Produktová stránka výrobce: Philips

Výhody

 • lehký
 • tichý
 • výkonný
 • velice příznivá cena
 • pohodlně padne do ruky
 • netahá za vousy
 • jednoduchá údržba

Nevýhody

 • jen kabelové použití (nemá baterii)
 • není omyvatelný pod vodou – čištění pouze štětečkem

Philips QC5115/15

[yasr_overall_rating size=”large”]
Pokud hledáte zastřihovač na vlasy pro celou rodinu, který bude spolehlivý, bude se jednoduše ovládat a navíc bude dostupný v příznivé ceně – jednoznačně volte Philips QC5115/15. Velice výhodný poměr cena / výkon / kvalita je potvrzený mnohými pozitivními recenzemi uživatelů. Průměrné hodnocení ve většině eshoupů v Evropě se pohybuje kolem 90%. Níže najdete podrobnější informace o tom, co v recenzích uživatelé chválili a naopak – co vytýkali nejčastěji. Budete si také moct prohlédnout videoprezentaci výrobku.

Obsah balení

Když rozbalíte krabičku se zastřihovačem vlasů Philips QC5115/15, pravděpodobně vaši  první reakcí bude: “a to je vše?”. Ano, v balení se nachází pouze:
 • strojek na vlasy Philips QC5115/15
 • napájecí šňůra
 • nastavitelný hřeben
 • štěteček pro údržbu

V balení modelu Philips QC5115/15 moc toho nenajdeme

A to je vše. Žádné cestovní pouzdro, další nástavce, stylingové hřebeny nebo nůžky – jak je tomu u jiných rodinných zastřihovačů vlasů v této cenové relaci od konkurence (například Remington a jeho levné modely HC5018 Apprentice nebo HC5035 Color Cut). Oba výše zmíněné zastřihovače od Remingtonu vlastním a myslím, že Philips šel lepší cestou. Místo levně působících a málo užitečných dodatečných dílů v příslušenství, vsadil na známé tvrzení, že často “méně je více” – a to se mu opravdu vyplatilo. Vyrobil jednoduchý a univerzální strojek za velmi konkurenční cenu – odměnou bylo ocenění nezávislého nákupního portálu Heureka.cz “produkt roku 2016” v kategorii zastřihovače. Díky skvělému poměru cena/kvalita je tento model pořád (zcela oprávněně) na nejvyšších místech žebříčků a testů.

Philips QC5115/15 – první dojmy, design a ergonomie

Hmotnost – lehký jako pírko

 

Strojek je extrémně lehký

První, co mne překvapilo po vyjmutí strojku z obalu, byla jeho nečekaně nízká hmotnost. Moje váha ukázala, že samotný přístroj bez kabelu váží pouhopouhých 114 gramů. Abych doplnil všechny hmotnosti, tak samotný napájecí kabel má hmotnost 59 gramů a nastavitelný hřeben 14 gramů. Celkem to dává 187 gramů – s tak lehkým strojkem je manipulace nejen jednodušší, ale i mnohem příjemnější. Navíc, je málo zastřihovačů vlasů, které by se mohly pochlubit takovými výsledky.

Design a dílenské zpracování

Strojek je lehký a pohodlně padne do ruky

Tvar strojku Philips QC5115/15 je ergonomicky přizpůsoben pro co nejpohodlnější uchopení – je zde charakteristické zakřivení, díky kterému zastřihovač krásně chytnete do ruky a je správně vyvážený.

Celé tělo zastřihovače vlsů Philips QC5115/15 je vyrobeno z plastů

Tělo zastřihovače je vyrobenu z černého a bílého plastu. Horní část je vyhotovena z lesklého černého plastu. V místě ergonomického zakřivení se nachází posuvný vypínač. Ten funguje plynule. Nad tlačítkem máme logo Philips. Část vrchního krytu má charakteristickou texturu.

Spodní část strojku

Spodní část strojku je vyrobena z černého plastu v matném provedení – mezi vrchní a spodní části se táhne bílý pruh z lesklého plastu. Popravdě řečeno nevím čím byl inspirovaný trend používání dílů z lesklých materiálů v zastřihovačích vlasů a vousů. Všechny otisky prstů jsou ihned viditelné… Co se týče použitých materiálů, máme zde pouze plast – žádné pogumované části. I přesto jsem nezaznamenal žádné problémy s vyklouzáváním zastřihovače z rukou.

V zadní části strojku nalezneme samozřejmě hnízdo pro připojení napájecího kabelu.

Hlučnost a vibrace

Po zapnutí zastřihovače uslyšíte takový ten klasický zvuk, jaký zastřihovače s rotačním motorem vydávají. Musím přiznat, že ve srovnání s jinými podobnými strojky, které vlastním, opravdu není hlučný. Výrobce uvádí, že hladina hluku nepřesahuje 64 dB. Vibrace. Jsou. Ale velmi přijatelné. Philips QC5115/15 je vybaven rotačním motorem – tento typ motorů obecně vytváří mnohem menší vibrace oproti motorům elektromagnetickým.

Zahřívání strojku během práce

Nakonec si řekneme jak moc se strojek během práce zahřívá. Test trval 20 minut.

Teplota těla zastřihovače během 20 minut nijak výrazně nenarůstala. I když se motor určitě do jisté míry zahřál, nebylo to cítit na povrchu plastového pláště.

Co se týče čepelí, tak zahřátí bylo mnohem zjevnější. Samozřejmě rozehřátí čepelí má smysl řešit pouze v případě, že zastřihovač používáme bez nástavce – kde břity se přímo dotýkají pokožky. Po 5 minutách byly břity jen mírně teplé. Počínaje 10 minutami provozu a výše, byly nože už znatelně teplejší. Nicméně při klouzání po kůži čepele nepálily – bylo cítit teplo, ale bez výrazného diskomfortu.

Philips QC5115/15

[yasr_overall_rating size=”large”]

Napájení

Napájecí kabel lze odpojit, což usnadňuje uskladnění

Philips QC5115/15 nabízí pouze síťové napájení. Výhodou toho řešení je to, že strojek podává maximální výkon po celou dobu provozu, nedojde k poklesu výkonu způsobeného vybitím akumulátoru, žádné vybité baterie během stříhání. V tomto modelu lze kabel od strojku odpojit, což usnadňuje uschovávání. Zasunutí koncovky šňúry do hnízda ve strojku je celkem jednoduché. Aby zasunutý kabel držel pevně, musíte jej poněkud razantně do hnízda “zatlačit”, jinak se bude kymácet a může vypadávat.
Philips 5115/15 napájecí kabel

240 cm dlouhá přívodní šňůru najedte jen u několika málo zastřihovačů vlasů

Napájecí kabel je dlouhý 240 centimetrů a není tuhý, jak je tomu u zastřihovačů některých konkurenčních značek. Výsledkem je mnohem pohodlnější manipulace. U napájení musíme také poznamenat skutečnost, že Philips ve všech svých zastřihovačích má automatickou volbu napětí v rozpětí 100 – 240 V, což znamená, že strojek můžete použít v jakékoliv zemi světa (za předpokladu, že si pořídíte patřičný adaptér do zásuvky v dané zemi).

Stříhací jednotka

Čepele

Philips QC5115/15 má břity vyhotoveny z nerezové oceli, což v této cenové relaci je samozřejmostí

V této cenové relaci nenajdeme jiné čepele, než ty vyrobené z nerezové oceli. Philips QC5115/15 není výjimkou. Střihací lišta je široká 41 milimetrů. Výrobce uvádí, že čepele jsou samoostřicí a nevyžadují mazání. Ohledně olejování břitů, většina odborníků (a část výrobců) doporučuje občasné promazání nožů několika kapkami oleje na šicí stroje.

Nástavce – pouze 1 nastavitelný hřeben

V balení modelu QC5115/15 najdete pouze jeden nastavitelný hřeben

Model QC5115/15 se dodává s pouze jedním nastavitelným hřebenem. Ten umožňuje zastřižení vlasů v rozsahu 3 až 21 milimetrů. Bez nástavce lze dosáhnout délky 0,5 mm. Celkem to dává 11 možností zvolení délky zastřižení. Měřítko s vytisknutými délkami se nachází na samotném hřebenu.

Nástavec má zabudované malé kovové péro, díky kterému zvolená výška střihu pevně “zapadne” a tak nemůže dojít k nechtěné změně délky zastřižení

S nasazováním a sundaváním hřebene jsem problémy neměl. Ke zvolení patřičné délky zástřihu je třeba posunout nástavec palcem nahoru nebo dolů. Díky tomu, že hřeben má zabudované malé kovové péro, každá zvolená výška střihu pěkně “zapadne” (zacvakne) a nedochází k nechtěné změně délky. Dílenské zpracování samotného nástavce je dobré a hlavně jsem neměl problémy s ostrými hranami, které by mohly dráždit pokožku. Po zvolení délky, na každé pozici jsem cítil malinkou vůli. Nelze říci, že hřeben drží 100% pevně a nehne se ani o desetinu milimetru. Na druhou stranu musím konstatovat, že tyto nepatrné vůle nemají podstatný vliv na výslednou délku střihu.

Příslušenství

Přislušenství u modelu Philips QC5115/15 obsahuje pouze štěteček pro čištění střihací jednotky

Moc toho není. Žádné cestovní pouzdro nebo alespoň lahvička s olejem. V balení najdeme pouze jeden štěteček na ometení strojku po skončeném stříhání. Kartáček je “oboustranný” – z jedné strany má jednu řadu vlasů a plochý tvar a kratší (a také tužší vlasy), z druhé strany najdeme delší (více ohebné) vlasy v oválném tvaru. Štěteček má po bocích charakteristický “vzorek” pro lepší držení a pevnější manipulaci.

Údržba a záruka

Břity z nerezové oceli výrobce doporučuje čistit na sucho pouze přiloženým kartáčkem

V návodu výrobce doporučuje pouze suché čištění pomocí dodávaného kartáčku. Hlava lze jednoduše odpojit a pak drží pouze v jednom místě na malém pantu (primárně není určená k úplnému odejmutí, ačkoliv podle manuálu je to možné pouze během výměny čepelí za nové).

Střihací jednotka u Philipsu QC5115/15 lze odklopit – čištění vnitřku střihací jednotky opět pouze na sucho

Nevím proč se Philips u tohoto modelu nerozhodl pro úplně odnímatelnou hlavu, kterou by bylo možné jednoduše opláchnout pod proudem vody. Žel Philips doporučuje čištění  strojku QC5115/15 pouze na sucho. I když výrobce tvrdí, že olejovat břity není třeba, určitě pár kapek oleje neuškodí. Znáte to: “kdo maže, ten jede”. Philips na tento rodinný zastřihovač vlasů dává záruku 2 roky a možnost ji prodloužit na 3 roky po registraci výrobku na webových stránkách výrobce.
Pokud se vám tento zastřihovač zalíbil, ale vadí vám možnost pouze kabelového použití, Philips uvedl na trh i verzi, která pracuje jak s kabelem, tak i bez něj. Jedná se o model Philips QC5130/15.

Philips QC5115/15

[yasr_overall_rating size=”large”]

Recenze Philipsu QC5115/15

Nyní se pojďme podívat, jaké zkušenosti mají s tímto strojkem lidi, kteři jej zakopili a používali.

Recenze pochází z několika eshopů po celé Evropě obecně se shodují na tom, že je to velice zdařilý produkt, který lze pořídit za velmi konkurenčni cenu.

Tělo strojku je vyrobeno z odolných plastů, přístroj má dobrou ergonomii (pohodlně padne do ruky) a je velmi lehký. Ostří se nemusí vůbec mazat, ale z praxe vím, že pravidelné mazání prodlouži jeho životnost a zlepší výsledky samotného zastřihování. Údržba je jednoduchá. Mám odzkoušeno, že tento model lze používat na vousy, ale jen v případech, kdy je máte dlouhé a chcete jen zkrátit. Pro komplikovanější a přesnější tvarování vousů bude lepší zvolit jiný model. Vytknout můžu jen to, že když se holíte sami, bez pomoci někoho druhého, je někdy obtížné se pohodlně dostat do všech míst na zadní straně hlavy a krku. Je to způsobeno tím, že strojek pracuje pouze s kabelem – a ten kapánek překáží (sama šňůra je dostatečně dlouhá).
Antonio, Itálie

Mé zkušenosti s tímto strojkem jsou velmi pozitivní. Výkon je dobrý, netrápí se, zbytečně nevibruje a není hlučný. Když jsem odebíral balík, moje první reakce byla “asi mi omylem poslali něco jiného – zastřihovač nemůže být až tak lehký” 🙂 Regulace délky zastřihování je jednoduchá, stejně jako údržba – postačí vyklopit kryt sříhací jednotky a zbytky vlasů odstranit. Osobně se mi líbí jeho design a také to, že netahá za vlasy. Hřeben je vyroben z nějakého obzvlášť ohebného plastu – i když jej ohybáte všemi směry, nic se neulomí. Pozitivně jsem byl překvapen i tím, že se mi strojek nijak nezahříval – třeba i po 10-ti minutovém holení byl celkem chladný.
Anonymní, Španělsko

Pro mne je dokonce lepší, že nemá baterii. Strojky s akumulátorem časem ztrácí část výkonu, a tenhle Philips si poradí i s tuhými a hustými vlasy. Přístroj je poměrně velký, ale plocha stříhací jednotky je docela široká (41 mm), což oceňuji – zrychluje to celkový proces zastřihování. Jediné, co bych vytknul je nejnižší nastavení délky hřebene – jsou to 3 mm a já bych ocenil i kratší střih.
Joerg A., Německo

Původně jsem si koupil tento model s úmyslem holit při jednom vlasy a vousy. Výrobce uvádí, že bez nástavce holí tento přístroj na asi 0,5mm. Osobně mi moc holení vousů nešlo, určitě se mi nepodařilo dosáhnout ani 1mm. Některá místa jsem musel projíždět několikrát. Nevím, zda to bylo způsobeno tím, že mám opravdu “tvrdé” vousy nebo žeby špatná manipulace? Každopádně na střihání vlasů je strojek perfektní – není hlučný a za tu cenu má celkem povedené zpracování. Sice nemá bateriový provoz, ale přívodní kabel má asi 2,4m, takže je dostatečně dlouhý a neomezuje pohyby při práci.
Geronimo, Německo

Philips QC5115/15 používám nejen na vlasy, ale dokážu (s trochou snahy) tvarovat i vousy. Dokonce jsem zkoušel holit hrudník, pod pažemi nebo nohy. Fakt je, že když takovým strojkem holíte “na nulu” (bez nástavce) nikdy to nebude tak hladké, jak holícím strojkem – spíše dosáhnete efektu jakoby 24 hodin po oholení žiletkou. Kabel je dostatečně dlouhý, což je na to domáci použití do koupelny tak akorát. Holí přesně, takže ve výsledku jsou linie vlasů hezké a hrany rovné.
Rawl, Španělsko

Co od tohoto zastřihovače můžete čekat?

První, co zjistíte po otevření balení je, že unvitř se nachází pouze zastřihovač s nasunutým hřebenem, přívodní kabel a štěteček pro čištění. Samozřejmě najdete také dokumentaci v podobě záručního listu, návodu k obsluze nebo informací o možnosti prodloužení záruky. Když už vezmete do ruky samotný strojek, příjde vám podivně lehký – váži pouhých 290 gramů. Je to způsobeno tím, že tento model nemá akumulátor – pracuje totíž jen po připojení do elektrické sítě. Některým recenzentům připadalo, jakoby strojek neměl uvnitř ani motorek 🙂 V ruce leži Philips QC5115/15 velice pohodlně. Lesklé černé a bílé plasty, ze kterých je vyrobeno tělo zastřihovače, působí sice poněkud levně, ale popravdě co bychom mohli čekat od strojku, který koupíte v některých eshopech i za pouhých 380 Kč (běžně pořidíte za 450 – 550 Kč). Po připojení přívodní sňůry konektor dosedá do zastřihovače pevně – nevypadává. Po zapnutí strojku budete příjemně překvapeni tím, že vůbec není hlučný – pouhých 64 dB. Velikou předností je bezesporu možnost používat tento zastřihovač kdekoli na světě, a to díky automatickému přizpůsobení napětí v rozmezí 110 – 240 V. Nakonec lze zmínit myslím dnes už samozřejmou věc, a přece to, že špičky břitů a hřebenu jsou zaobleny, tímto nedochází ke dráždění pokožky.   Tím, že se jedná o zdařilý strojek v cenové hladině řekněme 450 Kč, musel výrobce připustit i nějaké kompromisy:
 • Prvním je pouze síťové použití.
 • Druhým je údržba – vyčistit stříhací jednotku po holení doporučuje výrobce jen pomocí přiloženého štětečku – bez použití vody. Stříhací jednotka nelze totiž úplně vyjmout a samostatně opláchnout pod vodou – je přípevněna k tělu strojku pantem a lze jen vyklopit.

Co myslíte, je to volba pro vás?

Naše recenze pomalu končí. Zastřihovač vlasů Philips QC5115/15 je jedním z těch modelů, kde poměr ceny ke kvalitě je vlice příznivý. Je málo, co by šlo strojku vytknout.

Doufáme, že vám tento článek pomohl s rozhodnutím, zda je to optimální strojek do vaši domácnosti.

Philips QC5115/15

[yasr_overall_rating size=”large”]

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu
Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny