Během stříhání se mi zanáší prostor mezi vodícím hřebenem a strojkem. Pak musím často hřeben sundávat a vlasy odstraňovat.

Tento případ nastává často v situacích, kdy chceme zkrátit delší vlasy na menší délku ihned – za prvním průchodem strojkem ve vlasech. Například chceme vlasy dlouhé 2-3 cm (20-30 mm) zkrátit na řekněme 2-3 mm.

Je třeba si uvědomit, že při nastavení délky 2 mm nebo 4 mm, je prostor mezi hřebenem a strojkem velice malý. Pokud s tímto nastavením “zajedeme” do 2-3 centimetrových vlasů, nestačí se ustřižené vlasy dostat z tohoto prostoru ven a strojek se nám “ucpe”, čímž se efektivita zastřihování znatelně sníží.

Určitě svou roli hraje i typ vlasů a jak husté vlasy jsou. Také je třeba zmínit, že snazší je stříhat strojkem suché vlasy. Výše byl zmíněný obecný příklad pro znázornění principu.

 

ŘEŠENÍ:

  1. Sříhat jen suché vlasy.
  2. Zejména u delších vlasů by se vždy mělo začít s delším nastavením hřebene. Pak je třeba zvolit menší délku. Záleží na tom, jak dlouhé, husté a tuhé vlas jsou – od toho si pak každý odvodí a najde ten správný počet “mezinastavení”. Sice stříhání bude trvat o něco déle, ale zastřihovač se nebude “dusit” a “zanášení” strojku bude minimalizováno.
Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny