Rodinný zastřihovač vlasů Philips QC5130/15 je levný, ale také kvalitní Uložit
PRŮMĚRNÉ HODNOCENÍ: [yasr_overall_rating]   90%
Zajímá vás zastřihovač vlasů Philips QC5130/15, recenze a hodnocení, kterých dosahuje? Jaké jsou jeho silné a naopak slabé stránky? Jedná se o rodinný strojek na vlasy, který je vylepšenou verzí modelu Philips QC5115/15, který byl vybaven pouze kabelvým napájením. Na rozdíl od svého předchůdce, má Philips QC5130/15 zabudovaný akumulátor, což umožňuje ničím neomezené pohyby během holení. Strojek je také tichý, lehký a pohodlně padne do ruky. Břity jsou vyrobeny z nerezové oceli a jsou samoostřící. Všechny další detaily spolu s recenzemi uživatelů najdete níže.
MODEL:   Philips QC5130/15

PRŮMĚRNÁ CENA:   650 Kč

Provoz:   s kabelem i bez něj
Doba nabíjení / provozu:   8 hodin nabíjení / 60 minut provozu
Typ baterie:   NiMH

Rozsah nastavení délky:   od 3 do 21 mm   (krok po 2mm)

Břity:   nerezové ocelové břity, samoostřící

Údržba:   výrobce doporučuje pouze suché čištění přiloženým kartáčkem

Záruka:   2 roky

Produktová stránka výrobce: Philips

Výhody

  • tichý chod
  • není těžký a pohodlně padne do ruky
  • akumulátorový provoz (až 60 minut)
  • samoostřící břity

Nevýhody

  • není omyvatelný pod tekoucí vodou
  • starší typ akumulátoru – dlouhé nabíjení (8 hodin)
[yasr_overall_rating size=”large”]
Elegantní zastřihovač vlasů Philips QC5130/15 je skvělým pomocníkem při úpravě vašich hustých kadeří v běžném domácím prostředí. Disponuje polohovatelným hřebenem s přesným nastavením délky pro stříhání. Má tichý a výkonný provoz a samoostřící břity. Díky kompaktním rozměrům se s ním snadno manipuluje a pro dlouhodobou výdrž baterie ho oceníte i na dovolené nebo na pracovní cestě.
Nástavec, kterým dosáhnete délky od 3 do 21 mm, můžete využít na úpravu vlasů i vousů. Má celkem jedenáct uzamykatelných nastavení, a pokud ho sundáte, můžete stříhat na délku 0,5 mm. Hřebeny jsou samozřejmě zaoblené, takže se nemusíte bát případného poškrábání, a to ani pokud máte citlivou pokožku. Bohužel je hřeben plastový a podle zkušeností zákazníků nedrží stoprocentně pevně na svém místě.

ALTERNATIVNÍ MODELY

Svým provedením se tento strojek řadí k nejtišším modelům výrobce Philips. Oceníte ho tak například tehdy, když potřebujete ostříhat malé dítě a nechcete ho zbytečně stresovat velkým hlukem. Jemné dětské vlásky zvládne ostříhat i bez nutnosti namáčení. Bohužel hlučnost strojku se s jeho stářím zhoršuje. Strojek je také ergonomicky tvarovaný, dobře se drží v ruce a velmi snadno se s ním pracuje. Doba nabíjení zastřihovače vlasů Philips QC5130/15 činí celých 8 hodin. Poté zvládá 60 minut nepřetržitého provozu. Lze ho však používat i s napájecím kabelem. Hlavu strojku snadno vyčistíte kartáčkem a břity není nutné promazávat.
[yasr_overall_rating size=”large”]

Zkušenosti uživatelů

Se zastřihovačem jsem celkem spokojený. Jelikož si stříhám vlasy sám na velmi krátký střih (bez nástavce), byla pro mne rozhodující hlavně cena. Žáden luxusní zastřihovač nepotřebuji, stačí mi opravdu cokoli. Dříve jsem měl strojek od Rowenty napájen pouze ze sítě. Byla to asi jedna z nejlevnějších možností, ale mne to úplně stačilo. Časem se kvalita střihu zhoršila, tak mi nezbývalo nic jiného, než si vybrat nový zastřihovač vlasů. Našel jsem akční nabídku v Datartu a tak jsem do něj šel. V recenzích jsem se dočetl, že je to tichý zastřihovač vlasů. Doufal jsem, že bude tišší než má stará Rowenta. Žel, podle mne je hlučnější… Jsou ale ještě dvě záležitosti, které chci zmínit. Zaprvé je to dílenské zpracování. Ihned poznáte, že se je to levný plast – proto jsou vibrace jsou docela znatelné. Ovšem není to zase nějaký veliký problém, koneckonců jde o strojek za pár stovek. Zadruhé mi trochu chybí větší rozsah záběru. Navíc hlava je celkem úzká. Sice to asi usnadní úpravu vousů nebo vytváření složitějších účesů, ale já to vnímám jako mínus. Jako pozitiva zmíním nejprve cenu. Měl jsem to štěstí, že jsem narazil na slevu a strojek mne stál 399 Kč – to je parádní cena. Druhou bezespornou předností zastřihovače vlasů Philips QC5130/15 je možnost jej používat bez kabelu – už žádné překážení během stříhání. Zároveň bych vás chtěl varovat – pokud plánujete tento strojek koupit. Používání strojku během nabíjení vám velmi rychle sníží kapacitu akumulátoru. Pokud tedy nechcete po roce fungovat pouze na kabelu, zastřihovač vždy nabijte, odpojte od sítě a pak teprve stříhejte.
Matěj Hyršovský, ČR

Celkově tento zastřihovač splnil moje očekávání. Nejlepší je to, že lze jej použít s kabelem nebo bez kabelu. Nastavení výšky střihu je pro mne dostačující a s kvalitou střihu jsem spokojen – vše rovnoměrně a bez tahání za vlasy. Tělo zastřihovače dobře padne do ruky a strojek je lehký. Jako plus musím zmínit i skvělou cenu a samoostřící břity. Strojek má pouze jeden vodicí hřeben a tak pokud chcete změnit délku střihu, nemusíte měnit jednotlivé pevné hřebeny. Jako menší mínus považuji plastový nastavitelný hřeben – působí křehkým dojmem a čas ukáže jak dlouho to vydrží.
Stanley1464, ČR

Model Philips QC5130 mám už asi rok a stříhal jsem se s ním už hodněkrát. Co osobně oceňuji asi nejvíce je pouze jeden nastavitelný hřeben – žádné mraky malých plastových nástavců, které se pořád všude válí a musíte dávat pozor aby se žádný neztratil. Motor je opravdu tichý a bez problémů se „prokousává“ mými vlasy – žádné tahání ani jiná nepříjemná překvapení. Jediná věc, která mne úplně zarazila je to, že Philips (renomovaný výrobce všeho druhu zastřihovačů) namontoval do tohoto strojku starý typ baterie. Proč tam nedali Li-Ion baterii? Nicméně starší typ baterie funguje spolehlivě, pokud přesně dodržujete pokyny výrobce, co se týče kdy a jak dlouho nabíjet.
GeeJay, USA

[yasr_overall_rating size=”large”]

ČTĚTE TAKÉ:

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze (2021)

Rowenta Trim&Style 13 v 1 TN9140F4 Easy | Recenze (2021)

ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4 je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na ROWENTA TRIM&STYLE 13 V 1 EASY TN9140F4Další populární multifunkční zastřihovací sady[wp-review-posts text="cat"...

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze (2021)

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert | Recenze (2021)

Rowenta Selectium TN9460F4 Xpert je multifunkční zastřihovač pro péči o celé těloDalší zdroje uživatelských recenzí na Rowenta TN9460Další populární multifunkční zastřihovače[wp-review-posts text="cat" cat="44" post_num="10"...


Část grafiky je zapůjčená ze serverů Heureka.cz nebo Alza.cz v rámci partnerského programu
Nejprodávanější zastřihovače na ALZA.CZ
Již od 449 Kč
Zobrazit všechny