Standa
Philips Series 5000 BT5502/15
 • 40 nastavení délky zastřižení v rozmezí 0,4 až 20 mm
 • samoostřící čepele, které nevyžadují mazání
 • odnímatelné čepele pro opláchnutí pod kohoutkem
 • plně nabití za 1 hodinu
 • doba bezdrátového provozu až 90 minut
Recenze na kvalitní zastřihovač na vousy Philips Series 5000 BT5502/15
4.7
 • Cena
  (4.5)
 • Čepele
  (4.5)
 • Nastavení délky zastřižení
  (4.5)
 • Napájení
  (5)
 • Omyvatelnost
  (5)
 • Funkce a příslušenství
  (4.5)

Jaký je zastřihovač vousů Philips Series 5000 BT5502/15?

Nyní bych Vám chtěl představit podle mě ideální strojek na vousy. Začíná recenze zastřihovače Philips BT5502/15. Za nějakých 1000 – 1200 Kč se nám do rukou dostane přístroj, který má dalo by se říci vše, co od strojku na vousy lze očekávat. Proto si myslím, že tento model nabídne aktuálně jeden z nejlepších poměrů cena/kvalita mezi všemi zastřihovači vousů na českém trhu. https://youtu.be/WHIlUxdGV1s?t=1 Začneme designem, který se bude většině lidí líbit. Kombinace tmavě šedé a černé barvy spolu se stříbrnými detaily z něj dělá celkem pohledného fešáka. Proto z něj bude například vhodný dárek pro každého vousáče. Dále tělo zastřihovače vousů Philipsu BT5502/15 je vodotěsné a tak se můžete těšit na omyvatelnost pod kohoutkem. Takže po skončeném holení nebo zastřihování celý přístroj opláchnete pod tekoucí vodou. Rychlé a pohodlné řešení – to my uživatelé milujeme, proto další bodíky pro Philips. Ale necháme už těch řečí a vrhneme se na to podstatné, to znamená na to, co se skrývá pod kapotou tohoto “sporťáku”.  

 

Pojďme to vzít od shora, čili od břitů. Ty jsou celokovové a jsou zhotoveny z nerezové oceli. Ale hlavně jsou samoostřící. To v praxi znamená, že se obě čepele o sebe pořád jemně třou a tím se brousí. Díky tomu zůstanou ostré mnohem déle a my si tak budeme moct užívat přesné a kvalitní stříhání bez tahání za vousy (to nemáme rádi, že ne)? Druhou skvělou vlastností je to, že čepele nevyžadují mazání po celou dobu životnosti strojku. Přiznám se že tuto činnost nemám rád a nějakou dobu zpátky u strojku, který tuto údržbu vyžadoval, jsem na to kolikrát zapomněl. Holt je to otrava a kdo má na to čas… U zastřihovače Philips BT5502/15 na to vůbec nemusíte myslet a je to další z důvodů, proč si myslím, že se jedná o jeden z nejlepších zastřihovačů na vousy. A nakonec popisu břitů je třeba podotknout, že celou stříhací jednotku lze jednoduše odejmout a pohodlně opláchnout pod kohoutkem.

Tímto způsobem jsme se dostali k možnostem nastavení délky zastřižení. I v tomto ohledu model BT5502/15 zvládá vše s přehledem. Zaprvé délku nastavujeme pomocí otočného kolečka uprostřed přístroje. Tento způsob volby délky je nesmírně výhodný v tom, že zvolené nastavení se prakticky “uzamkne”. Zkrátka nehrozí, že si nastavení nechtěně změníte, například silnějším přitlačením na nástavec. Další bodíky pro BT5502/15. Kolik délek máme k dispozici? Celkem hodně, celkem 40. Začínáme opravdu blízko kůže – na 0,4 milimetrech. S nejvyšším nastavením si zkrátíme vousy na délku 20 mm, což je už takový delší plnovous. Regulaci provádíme pomocí dvou vodících hřebenů. Ten “kratší” použijeme do délky 10 mm, ten delší do již zmíněných 20 mm. Dobrá, o těch délkách si už povídáme celkem dlouho, tak to nebudeme prodlužovat. Že základních parametrů nám zbývají ještě možnosti napájení. Hádejte… Ano, i v tomto Philips BT5502/15 exceluje a dalo by se říci, že nabízí všechny možné způsoby nabíjení. Tak zaprvé, zastřihovač je osazen kvalitním lithium-iontovým akumulátorem. Plné nabití zabere 1 hodinu. Doba bezšňůrového provozu pak činí 90 minut. To jsou opravdu slušné parametry. Tak, a co se stane když nám během holení strojkem BT5502/15 začne docházet šťáva… v baterii samozřejmě. I tuto možnost tento skvělý Philips zvládá v pohodě, protože v tomto okamžiku nabízí ne jednu, ale rovnou 2 možnosti. Buď jej “napíchneme” na nabíječku a pokračujeme dál – ano, strojek lze používat během nabíjení. Anebo necháme jej nabíjet po dobu 5 minut a akumulátor se nabije na úroveň, která stačí pro dokončení rozdělané práce. Juuuu, pomalu končíme recenzi zastřihovače vousů Philips BT5502/15. Tak já už pouze doplním, že v balení najdeme ještě látkové cestovní pouzdro, do kterého si strojek a veškeré příslušenství hezky naskládáme.

Pros

 • plná vodotěsnost = omyvatelný pod tekoucí vodou
 • kvalitní čepele z nerezové oceli jsou samoostřící (déle si zachovají původní ostrost)
 • břity není třeba mazat
 • doba nabíjení 1 hodina
 • čas práce na akumulátoru 90 minut
 • možnost používání s připojeným kabelem = nikdy se nestane, že vám ve strojku dojde energie

Cons

 • u zastřihovače Philips BT5502/15 se těžko hledá nějaké nevýhody

Zkuste také:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

read more
Philips Series 5000 BT5502/15
1200 Kč
MALL.CZ