Standa
All-In-One Braun MGK 7020
 • kompletní sada pro péči o celé tělo
 • celkem 8 nástavců + 1 holicí strojek Gillette Fusion5 ProGlide
 • 100% omyvatelný pod kohoutkem pro použití ve sprše a snadné čištění
 • kvalitní lithium-iontový akumulátor – 1 hodina nabíjení – pak 100 minut provozu
 • automatická volba napětí 100-240 V
Recenze kombinovaného zastřihovače Braun MGK 7020
4.3
 • Cena
  (3.5)
 • Čepele
  (4)
 • Nastavení délky zastřižení
  (4.5)
 • Napájení
  (4.5)
 • Omyvatelnost
  (5)
 • Funkce a příslušenství
  (4.5)

Jaký je multifunkční zastřihovač Braun MGK7020?

Vítejte u další recenze na blogu zastřihovač.cz. Tentokrát se podíváme na kombinovaný zastřihovač Braun MGK 7020. Jak už bývá zvykem u vedoucích výrobců zastřihovačů, jakými jsou například Philips a Braun, strojky nabízejí promyšlená řešení, které zaručují pohodlné a bezproblémové používání. I v tomto případě bude se jednat o kvalitní a velmi prakticky přístroj, který pořídíme za zhruba 1700 Kč. https://youtu.be/SmbfvYuEh9k?t=4   Je to vyspělejší multifunkční zastřihovač s jehož pomocí upravíme vlasy, vousy a ochlupení po celém těle. Takže kompletně upravíme vzhled a vše s jedním přístrojem, díky čemu ušetříme čas a peníze. A jelikož čas jsou peníze, tak dvakrát peníze 🙂 Ke všem úkonům máme k dispozici celkem 9 nástrojů a 1 holicí strojek Gillette Fusion5 ProGlide s technologií Flexball pro hladké oholení krku, tváře a obličeje. Než se pustíme do všech nástavců a možností, které nabízejí, rád bych vám v rychlosti představil několik základních vlastností samotného strojku. Zaprvé chtěl bych vyzdvihnout čepele z nerezové oceli, které jsou samoostřící. Díky této nesmírně užitečné funkci můžeme se těšit na doživotně ostré čepele. Trošku může zamrzet nutnost přimazávání břitů olejem pro zachování jejich bezproblémového chodu. U strojků této třídy od Philipsu se nejčastěji setkáváme s břity, které mazání nevyžadují vůbec.

 

Nicméně si myslím, že tento úkon, který provedeme rychle, neodradí od koupě multifunkčního zastřihovače Braun MGK 7020, protože se jedná o opravdu kvalitní přístroj za rozumnou cenu. Zadruhé chci podotknout, že tělo zastřihovače je kompletně voděodolné. My tak můžeme strojek používat například ve sprše a navíc se nemusíme obávat složité údržby. Když holení dokončíme, celý přístroj a veškeré používané příslušenství jednoduše opláchneme pod tekoucí vodou a necháme uschnout. Zatřetí musím pochválit kvalitní lithium-iontový akumulátor, kterým je strojek osazen. Plně se nabije za pouhou 1 hodinu a doba bezkabelového provozu pak činí až 100 minut. Navíc strojek je vybaven funkcí rychlonabíjení, které znamená že v případě ztráty výkonu jej necháme nabíjet 5 minut a přístroj zvládne jedno kompletní stříhání. Co se týče možností napájení, tak pro některé uživatele bude malou nevýhodou nemožnost používat zastřihovač s připojeným kabelem. Jedná se ale o bezpečnostní opatření, které má zamezit možnosti zasažení elektrickým proudem, jelikož Braun MGK 7020 můžeme používat ve sprše. V neposlední řadě zmíním automatické přizpůsobení elektrickému napětí. Tato nepatrná vlastnost nám umožňuje přístroj používat všude po celém světě, což z něj dělá opravdu šikovného pomocníka pro všechny, kdo často cestují. O samotném přístroji už víme vše podstatné a tak se můžeme pustit do ostatního příslušenství, které balení obsahuje.

Přehled nástavců začneme těmi, které nám pomůžou zkrotit naše vlasy a vousy a které nasazujeme na hlavní celokovový zastřihovač. První na řadě jsou dva nastavitelné hřebeny, které jsou určeny pro úpravu jak vlasů, tak vousů. Oba jsou opatřeny zámkem zvoleného nastavení, který odblokujeme stisknutím tlačítka. Toto řešení, které potkáme u mnoha zastřihovačů od Braunu, nám dává jistotu, že si nastavenou délku nechtěně nezměníme. Kratší hřeben nastavíme do poloh: 3, 5, 7, 9 a 11 mm. Ten delší pak pokračuje s délkami 13, 15, 17, 19 a 21 mm. Doplněním obou hřebenů jsou 2 pevné nástavce s délkami 1 a 2 mm, které jsou primárně určeny pro úpravu strniště, ale bez problému je využijeme pro vytvoření velmi krátkých střihů vlasů. U nástrojů pro úpravu vousů ještě chvíli zůstaneme, protože balení obsahuje další 2 praktické nástavce. Zaprvé to bude detailní zastřihovač, což je úzká varianta hlavního zastřihovače a kterou využijeme zejména při úpravě vousů na malých plochách, například v okolí rtů. Zadruhé zde máme také úzký planžetový holící nástavec, kterým oholíme dohladka potřebné partie obličeje. A ze všech nástavců jsme se ještě nepodívali na dva. Prvním je vertikální rotační zastřihovač chloupků v nose a uších. Asi to znáte, identický jako u dedikovaných hygienických zastřihovačů, jenže v podobě nástavce. Druhým je nástavec pro péči o tělo, se kterým bezpečně oholíme například hrudník, paže nebo nohy. Pro holení intimních partií není vhodný, jelikož nemá žádný nástavec, který by udržoval odstup mezi břitem a pokožkou. Abychom to měli vše kompletní, tak Braun MGK 7020 má ještě nabíjecí stojánek a jednoduché látkové cestovní pouzdro, do kterého si strojek a všechny nástavce hezky uložíme. Pomalu se blížíme ke konci recenze multifunkčního zastřihovače Braun MGK 7020. Já jen dodám, že uživatelská hodnocení tohoto modelu jsou vynikající a tak pokud hledáte kvalitní kombinovaný strojek na celé tělo, tento skvělý přístroj by neměl chybět na vašem seznamu potenciálních modelů.

Pros

 • kompletní sada pro péči o celé tělo
 • celkem 8 nástavců + 1 holicí strojek Gillette Fusion5 ProGlide
 • 100% omyvatelný pod kohoutkem pro použití ve sprše a snadné čištění
 • kvalitní lithium-iontový akumulátor – 1 hodina nabíjení – pak 100 minut provozu
 • automatická volba napětí 100-240 V

Cons

 • nutnost promazávat čepele olejem
 • nelze požívat zapojený do sítě
 • cestovní pouzdro za tu cenu je nic moc

Níže jsem pro vás přeložil z angličtiny (doufám že srozumitelně 🙂 několik uživatelských recenzí, které jsem našel na webových stránkách Braunu.

Je to skvělý zastřihovač, který stříhá vlasy velmi rovnoměrně.

Je dostupný s četným příslušenstvím, pomocí kterého zastřihnete nejen vlasy, ale například chloupky v nose a uších nebo oholíte si hrudník.

Nabíjí se opravdu rychle a velice oceňuji možnost používání ve sprše.

sam1128

Donedávna jsem používal více druhů strojků pro jednotlivé partie těla, ale nyní jsem velmi spokojený s tímto přístrojem.

Velmi rychle se nabije, zastřihuje velmi precizně a už po prvním tahu, takže nemusíte jedno místo projíždět vícekrát, jako v případě strojků od jiných výrobců, které jsem vlastnil.

Dříve byl jsem lákán nabídkami od Panasonicu, ale nakonec jsem se rozhodl pro tento Braun a určitě nelituji.

Tento zastřihovač mi ušetří spoustu času a námahy.

hazzafullback

Jedná se o skvělý a kvalitně navržený strojek, který dobře padne do ruky a můžete jej klidně používat i ve sprše, což také velmi oceňuji.

Jelikož mám opravdu husté ochlupení po celém těle, nejdříve jsem použil základní zastřihovač s nástavcem pro odstranění většiny chloupků na hrudi.

Pak jsem nasadil nástavec pro holení těla a dokončil jsem hrudník a navíc ramena a záda.

Jde to mnohém lépe ve srovnání s mým předchozím strojkem.

Pak s detailním zastřihovačem jsem si pohodlně upravil kotlety.

Nakonec mini planžetovým holícím strojkem jsem dohladka oholil zbytek obličeje.

mikee

Používám multifunkční zastřihovač Braun MGK 7020 už asi týden a za tu dobu jsem se se všemi funkcemi už docela obeznámil.

Vše bylo zabaleno hezky a přehledně a na zadní straně obalu bylo vše srozumitelně popsáno a tak se uživatel rychle zorientuje ve všech funkcích a vlastnostech celé sady.

Před prvním použitím strojek dožadoval nabití a nabíjení trvalo zhruba hodinu.

Nyní nosím jeden dlouhé strniště a s mým původním zastřihovačem také od Braunu mi celé holení trvalo dlouhých 10 minut.

S tímto novým Braunem jsem to zvládl za asi 3 minuty. 

Další díl příslušenství, který jsem použil byl nástavec na odstraňování chloupků v nose a uších.

Práce s ním byla mnohem příjemnější, než s mým starým hygienickým zastřihovačem, který chloupky nepříjemně tahal.

Pochvaluji si i nástavec na holení celého těla, který jsem hned vyzkoušel na ramenech a šiji a opět vše proběhlo bezbolestně a rychle.

Nakonec jsem také použil planžetový nástavec pro oholení části šíje. Nepocítil jsem žádné tahání nebo nepříjemné škrábání.

Obecně se jedná o skvělý kombinovaný zastřihovač pro úpravu ochlupení na celém těle s úžasnou sadou příslušenství, které se dobře používá a je kvalitně vyrobeno, takže předpokládám, že vydrží dlouho.

Na trhu sice existuje několik levnějších variant, ale domnívám se, že u Braunu MGK 7020 se jedná o dobře investované peníze do strojku, který poslouží dlouhá léta.

MrGFunk

Braun MGK 7020 je první kombinovaný zastřihovač který měl jsem možnost používat a po prvním použití můžu říct že mé dojmy jsou prozatím pozitivní.

v minulosti jsem používal více druhou strojku a elektrických holicích strojků ale multifunkční zastřihovač kombinuje všechny přístroje do jednoho strojku.

Výměna jednotlivých nástavců je opravdu jednoduchá a jde to opravdu rychle.

Precizní zastřihovač je opravdu šikovným pomocníkem pro úpravu kotlet a vlasů kolem uši.

Hodně se mi líbí plná voděodolnost a musím pochválit dlouhou výdrž baterie.

Jediné co mne trošku zklamalo bylo cestovní pouzdro, které vypadá levně a pro strojek v této cenové kategorii se moc nehodí, alespoň podle mě.

Strojek už používám nějakou dobu a upřímně můžu jen doporučit ostatním.

Braun MGK 7020 je lehký a všestranný přístroj který se velmi dobře drží v ruce.

Cheyne

Zkuste také:

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Remington PG9100 – recenze na multifunkční zastřihovač

Pokud přemýšlíte nad pořízením si multifunkčního zastřihovače Remington PG9100 a hledáte recenze a bližší informace, čtěte dál. Níže si můžete prohlédnout snímky tohoto strojku s komentářem a podrobnými informacemi o všech jeho možnostech.        ...

read more

Proč zvolit hybridní zastřihovač na vousy?

Hybridní strojky na vousy mají několik bezesporných výhod oproti "klasickým" zastřihovačům vousů.

Pojďme se podívat jaké jsou silné stránky těchto strojků.

 

Jak hladce holí?

Holicí hlavice hybridních zastřihovačů jsou vybaveny veli tenkými břity, které pracují za tenkou ochrannou vrstvou.

Díky tomu nože nepřijdou do přímého styku s pokožkou a tak ji nedráždí (jako například klasické žiletkové holicí strojky).

Taková konstrukce má za následek dvě vlastnosti:

 • zaprvé holení není tak hladké jako holení kterýmkoliv "holítkem" na žiletky
 • za druhé holení hybridními zastřihovači je mnohem bezpečnější a nevyvolává podráždění pokožky a k pořezání docházi málokdy

 

Můžu používat hybridní zastřihovač na holení těla?

Ano, tyto strojky umožňují holení celého těla, jen je třeba pamatovat na jedno pravidlo.

Čím citlivější patrii těla budeme holit, tím větší odstup je třeba zachovat mezi břitem a pokožkou.

Jinak řečeno intimní oblasti je dobré holit s nastavením délky zastřižení (pomocí nástavce) 3 mm.

Jinak podpaží je dobré holit s délkou 1 mm nebo samotným břitem ale opravdu opatrně.

Hrud, nohy a další méně citlivé oblasti můžeme holit klidně samotným břitem.

 

Lze používat hybridní zastřihovače i ve sprše či ve vaně?

Všechny modely od renomovaných výrobců jsou 100% voděodolné a tak jsou připraveny k použití ve sprše i ve vaně.

Mluvíme zde o zatřihovačích Phlips OneBlade, Remington Durablade a Rowenta Forever Sharp.

U ostatních hybridních strojků je třeba se seznámit s jejich popisem a ověřit si zda tuto možnost nabízejí.

Braun MGK 7020
2300 Kč
ALZA.CZ